Aktualności

Stojący za sukcesem „Peaky Blinders” Steven Knight ponowie połączy siły z twórcami „Taboo” i „A Christmas Carol”. W planach jest adaptacja kolejnej powieści Charlesa Dickensa – „Great Expectations” (polski tytuł: „Wielkie nadzieje”).

Knight ma stworzyć scenariusz do składającego się z sześciu odcinków serialu realizowanego na zlecenie BBC One i FX. Wśród producentów znajdą się m.in. Tom Hardy, Ridley Scott czy Dean Baker

Powieść „Great Expectations” opowiada o osieroconym chłopcu o imieniu Pip, którego wychowuje siostra wraz z mężem. Dickens publikował ją w formie cotygodniowych rozdziałów, począwszy od grudnia roku 1860. Dzieło doczekało się wielu ekranizacji filmowych i serialowych. 

Steven Knight, Screenwriter, director, Peaky Blinders
Twórca „Peaky Blinders” Steven Knight 

Steven Knight to ogromny fan twórczości Charlesa Dickensa. Swoje najnowsze plany skomentował następująco:

Adaptacja dzieł Dickensa to dla mnie rozkosz. Jako kolejne dzieło wybrałem „Wielkie nadzieje” nie tylko ze względu na ponadczasowe postacie, ale i z uwagi na aktualną wciąż historię. Opowieść o różnicach klasowych ukazana za pomocą emocjonalnej narracji z perspektywy pierwszej osoby. Historia Pipa jest dla mnie istotnie szczególna. 

Oczekiwania co do serialu są duże, zwłaszcza po zeszłorocznym sukcesie „A Christmas Carol”. Trzyodcinkowa adaptacja „Opowieści wigilijnej” spotkała się z przychylną reakcją ze strony krytyków i widzów. 

Prace na planie rozpoczną się w przyszłym roku. 

Źródło: deadline.com 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

A Christmas Carol

Serial bazuje na znanym opowiadaniu Charlesa Dickensa o tym samym tytule, śledzącym skąpego Ebenezera Scrooge’a, który pod wpływem pojawiających się duchów, ukazujących …