Aktualności

Pierwszy aktorski serial w uniwersum „Star Wars”, o którym już kiedyś wspominaliśmy, znalazł producenta i scenarzystę. Zostanie nim Jon Favreau, znany aktor i reżyser, mający już trochę wspólnego ze znaną marką – podkładał głos jednej z postaci w animowanym serialu „Star Wars: The Clone Wars”.

Wedle wydanego przez Lucasfilm 8 marca oświadczenia, Jon Favreau (reżyser dwóch części „Iron Mana” i przyszłorocznej filmowej wersji aktorskiej „The Lion King”), zostanie producentem i scenarzystą zapowiadanego serialu w uniwersum „Star Wars”, który powstanie dla nowej platformy Disneya. Favreau poza ryżyserowaniem zajmuje się również grą aktorską, można było go zobaczyć między innymi w filmach z MCU (Kinowego Uniwersum Marvela), gdzie wcielał się w Happy’ego Hogana. Jego związek ze „Star Warsami”, poza byciem wieloletnim fanem, objawia się poprzez wystąpienie w nadchodzącym filmie „Solo: A Star Wars Story” oraz użyczenie głosu w jednym z seriali animowanych – „Star Wars: The Clone Wars”.

Jak powiedziała Kathleen Kennedy, szefowa Lucasfilm:

Nie mogłabym być bardziej podekscytowana tym, że Jon będzie pisał i produkował dla naszej nowej platformy. Jon wnosi odpowiednią mieszankę talentu produkcyjnego i pisarskiego wraz z wpływami w uniwersum „Star Wars”. Ten serial pozwoli mu pracować z różnorodną grupą pisarzy i reżyserów, a Lucasfilmowi da okazję na stworzenie silnej grupy talentów.

Jon Favreau, Spider-Man, Star Wars
Jon Favreau w filmie „Spider-Man: Homecoming”

 

Favreau w ten sposób skomentował postawione przed nim zadanie:

Gdyby ktoś powiedział 11-letniemu mnie, że będę opowiadał historie z uniwersum „Star Wars”, to bym w to nie uwierzył. Nie mogę się doczekać, by rozpocząć tę ekscytującą przygodę.

Nienazwany jeszcze serial aktorski z uniwersum „Star Wars” nie ma daty premiery. Pojawić ma się na nowej platformie Disneya, która ruszy w 2019 roku.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale


Aktualności