Aktualności

Disney powoli przymierza się do rozpoczęcia produkcji pierwszego serialu aktorskiego osadzonego w świecie „Star Wars”.

Na przyszły rok planowane jest uruchomienie platformy streamingowej Disneya, na którą trafi serial „Star Wars”. Produkcją serialu zajmuje się Jon Favreau („Iron Man”), który właśnie otrzymał sporych rozmiarów prezent od Disneya. Według wielu źródeł serial będzie miał do dyspozycji budżet w wysokości 100 milionów dolarów. Dla porównania, pozostałe filmy i seriale przygotowywane specjalnie na platformę streamingową Disneya otrzymały kredyt w wysokości 25-30 milionów dolarów. Pierwszy film kinowy „Star Wars: New Hope” z 1977 roku kosztował 11 milionów dolarów, a „Star Wars: The Force Awakens” 300 milionów. Daje to jasno do zrozumienia, że 10 odcinków serialu będzie naprawdę dopracowanym wizualnie dziełem.

Gwiezdne Wojny to wielki świat, a nowa platforma streamingowa Disneya daje wspaniałą okazję do opowiedzenia historii, które wychodzą poza wiele rozdziałów.

Jon Favreau

Star Wars, Disney, sezon 1, Jon Favreau
Jon Favreau
 

Czy ta wypowiedź reżysera serialu może sugerować, że fabuła będzie opowiadać historię z kilku przedziałów czasowych uniwersum „Star Wars”? Według niepotwierdzonych informacji serial ma być umiejscowiony względem filmowej historii, tuż po upadku Imperium, czyli wydarzeniach ze „Star Wars: Return of the Jedi”. Informacja ta potwierdzałaby to, co powiedział w maju tego roku Favreau, sugerujący, że serial będzie osadzony kilka lat po Bitwie o Endor. Inne źródło sugeruje, że cała akcja serialu będzie miała miejsce na planecie Mandalore. Na dokładne informacje musimy jeszcze poczekać.

Źródło spoilertv.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.