Aktualności

CBS ujawniło tytuł i pierwsze zdjęcia długo oczekiwanego serialu, będącego kontynuacją przygód słynnego kapitana Picarda.

Fani franczyzny „Star Trek” nie mogą w ostatnim czasie narzekać na brak emocji związanych z ich ulubionym uniwersum. Prawie rok temu zapowiedziano, że powstanie serial o dalszych losach kapitana Picarda. Odtwórca tej roli, Patrick Stewart, ku uciesze widzów potwierdził, że ponownie wcieli się w tę postać. Serial ma pojawić się pod koniec tego roku, ale już dziś wszyscy zainteresowani mogą zobaczyć pierwsze zdjęcie z planu i poznać oficjalny tytuł produkcji.

Star Trek: Picard, CBS, CBS All Access, sezon 1, logo, zdjęcie, Patrick Stewart, Kapitan Picard
Oficjalne logo serialu „Star Trek: Picard”

„Star Trek: Picard”, bo tak nazywać się będzie serial, opowie o tym, co spotkało tytułowego bohatera po wydarzeniach z serialu, w którym pojawił się pierwszy raz, czyli „The Next Generation” kapitan Picard przewodzić będzie małej grupie osób, ale nie wiemy czy są to członkowie Federacji. Główną osią fabularną ma być rzeczywistość po zniszczeniu Romulusa, rodzinnej planety Romulan. Jak wiemy z filmu „Star Trek: Nemesis”, Picarda bardzo wiele łączyło z tą rasą obcych, dlatego też jego dalsze losy mogły wiązać się z tą tragedią. Akcja serialu dzieje się 20 lat po wydarzeniach z filmu, co daje bardzo dużo możliwości interpretacji tego wydarzenia. Na pierwszym zdjęciu możemy zobaczyć kapitana Picarda w cywilnym ubiorze, ale uważne oko łatwie wyłapie na drugim planie osobę w niemal identycznym mundurze Zjednoczonej Floty, widzianym w „The Next Generation”.

Star Trek: Picard, CBS, CBS All Access, sezon 1, logo, zdjęcie, Patrick Stewart, Kapitan Picard
Kadr z serialu „Star Trek: Picard”

Nie wiadomo czy w serialu zobaczymy inne aktorki i aktorów z serialu „The Next Generation”, ale potwierdzono, że Jonathan Frakes, wcielający się w postać pierwszego oficera i przyjaciela Picarda – Willa Rikera – wyreżyseruje przynajmniej jeden odcinek „Star Trek: Picard”. Poza Patrickiem Stewartem, który powróci w roli Picarda, wiemy, że w produkcji pojawi się także Santiago Cabrera, który grał ostatnio w skasowanym już serialu „Salvation”. Do obsady dołączyła również Michelle Hurd („Blindspot”). Ich bohaterowie mają pojawiać się regularnie na ekranie.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane