Aktualności

Stacja CBS po raz kolejny wprowadza zmiany w zespole odpowiedzialnym za drugi sezon serialu. „Star Trek: Discovery” zyskał nowego producenta.

Stacja CBS kontynuuje zmiany w składzie twórców swojego serialu science fiction „Star Trek: Discovery”. James Duff, najbardziej znany z kryminałów, dołącza do serialu jako producent wykonawczy.

Z ostatnich wiadomości wynika, że showrunnerzy Gretchen Berg i Aaron Harberts zostali usunięci z serialu w połowie drugiego sezonu, po tym jak narzekali na nich scenarzyści. Twierdzili, że stworzyli nieprzyjazne środowisko pracy, włączając w to incydent, według którego Aaron Harberts rzekomo pochylił się nad stołem i wykrzyczał przekleństwo w kierunku innego członka kadry serialu.

james duff
James Duff

Rolę showrunnera przejął Alex Kurtzman, dotychczasowy producent wykonawczy.  Produkcja serialu jest obecnie zawieszona, aby dać mu czas na przegrupowanie współpracowników. Teraz wygląda na to, że będzie miał pomoc, jeśli chodzi o nadzorowanie reszty sezonu.

Jak podaje Deadline, James Duff dołączył do „Star Trek: Discovery” jako producent wykonawczy w ramach większego kontraktu, który podpisał z CBS TV Studios. Ponadto awansowano niektórych obecnych już twórców: producentka konsultacyjna Jenny Lumet, którą zatrudniono na początku drugiego sezonu, została producentką współprodukcyjną, producent wykonawczy Olatunde Osunsanmi awansował na producenta wykonawczego.

star trek:discovery, star trek
Kadr z serialu

„Star Trek: Discovery” zakończyło pierwszy sezon w ekscytującym momencie, kiedy Discovery otrzymało wezwanie o pomoc od kapitana Pike’a z USS Enterprise. Anson Mount („Inhumans”) dołączył do obsady jako Christopher Pike, którego w ostatnich filmach grał Bruce Greenwood. W drugiej serii wystąpi także młody Spock. Komik Tig Notaro pojawi się w roli Denise Reno, głównego inżyniera USS Hiawatha.

Wydaje się, że James Duff został zatrudniony ze względu na swoje doświadczenie, aby pomóc scenarzystom odzyskać siły po wcześniejszym zamieszaniu. Zarówno on jak i Kurtzman są utalentowani, więc miejmy nadzieję, że „odświeżony” zespół dostarczy nam nowy, lepszy sezon „Star Trek: Discovery” w przyszłym roku.

Źródło:screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Star Trek: Discovery

Fabuła serialu umiejscowiona jest dziesięć lat przed wydarzeniami z oryginalnego „Star Treka”. Wybucha wojna między Zjednoczoną Federacją Planet a Imperium Klingońskim. …


Aktualności