Aktualności

Najnowsza produkcja z uniwersum Star Treka spotkała się właśnie z kolejną zmianą showrunnera produkcji. Tym razem za zwolnieniem dwójki osób zajmujących dotychczas to stanowisko stały skargi scenarzystów oraz nadwyrężenie budżetu serialu.

„Star Trek: Discovery” rozgrywa się na dekadę przed wydarzeniami znanymi z serialu „Star Trek” z 1966 roku. Trwa wojna między Zjednoczoną Federacją Planet a Imperium Klingońskim, a w samym jej środku znajduje się statek USS Discovery.

Nowym showrunnerem został Alex Kurtzman („Star Trek” z 2009, „Star Trek: Into Darkness”), dotychczas producent wykonawczy serialu. To już druga zmiana na stanowisku showrunnera serialu, pierwszą było obsadzenie Gretchen Berg i Aarona Harbertsa, którzy zastąpili Bryana Fullera. Fuller został poproszony o ustąpienie ze stanowiska w związku z dzieleniem swojego czasu na pracę przy serialu „American Gods”, przy którym również pełnił rolę showrunnera.

Decyzja o odejściu Berg i Harbertsa tym razem jest jednak poważniejsza i dotyczy nadwyżki budżetu oraz sposobu traktowania scenarzystów. Jak donoszą źródła, dwójka byłych showrunnerów zachowywała się niestosownie wobec pracującej ekipy, często krzycząc na nich, co doprowadziło do licznych skarg. Zakończono już produkcję pięciu pierwszych odcinków drugiego sezonu, nadwyrężając jednak budżet produkcji, zatem Kurtzman zajmie się nadzorowaniem powstania dalszych epizodów. Prawdopodobnie serial doczeka się chwilowej przerwy w produkcji, podczas której nowy showrunner będzie mógł przegrupować ekipę scenarzystów. Zmiana na tym stanowisku nie wpłynie jednak na przyszłość serialu i planowaną datę premiery.

Star Trek: Discovery, showrunnerzy
Zwolnieni showrunnerzy „Star Trek: Discovery” – Gretchen J. Berg and Aaron Harberts

CBS wydało oficjalne oświadczenie:

Dokonaliśmy zmian produkcyjnych przy „Star Trek: Discovery”. Serial będzie kontynuowany pod kreatywnym spojrzeniem i przewodnictwem producenta wykonawczego, Alexa Kurtzmana. Drugi sezon nadal planowany jest na 2019 rok, z nowymi oraz kontynuowanymi historiami, które stworzyły tak pełen sukcesu premierowy sezon.

Drugi sezon „Star Trek: Discovery” ma mieć premierę w 2019 roku, choć dokładna data nie jest jeszcze znana.

Źródło: hollywoodreporter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Star Trek: Discovery

Fabuła serialu umiejscowiona jest dziesięć lat przed wydarzeniami z oryginalnego „Star Treka”. Wybucha wojna między Zjednoczoną Federacją Planet a Imperium Klingońskim. …


Aktualności

Recenzje