Aktualności

Podczas spotkania z fanami na San Diego Comic-Conie twórcy i obsada serialu „Star Trek: Discovery” ujawnili naprawdę dużo ważnych faktów na temat drugiego sezonu.

Spekulacje na temat drugiego sezonu tej produkcji trwają nieprzerwanie od finałowego odcinka pierwszej serii, w którym pojawił się legendarny okręt Enterprise. Dla wszystkich fanów stało się jasne, że „Star Trek: Discovery” ma zamiar dotknąć kanonu, znanego z oryginalnej serii (TOS). Nikt nie musiał długo czekać na pierwsze informacje castingowe i wiemy już od jakiegoś czasu, że kapitana Pike'a zagra Anson Mount („Inhumans”). Cały czas spekulowano, czy w serialu pojawi się Spock, w końcu według kanonu, służył już na Enterprise w czasie, w którym dzieje się akcja „Star Trek: Discovery”. Alex Kurtzman, showrunner produkcji, potwierdził na San Diego Comic-Conie, że tak, zobaczymy Spocka. Nie ujawniono niestety kto go zagra, ale na otarcie łez zaprezentowano fanom nową, ale znaną postać. Postać Numeru Jeden z TOS zostanie odtworzona przez Rebbecę Romijn („The Librarians”). Postać ta była bardzo istotna dla fabuły oryginalnej serii.

Kurtzman obiecał zebranym, że sezon drugi będzie miał mnóstwo poukrywanych easter eggów nawiązujących do TOS. Jedną z ważniejszych informacji podanych przez showrunnera jest ta dotycząca Short Treków. Według Kurtzmana już w grudniu pojawią się krótkie, piętnastominutowe filmiki, w których będziemy mogli zobaczyć postacie Tilly, Saru i Mudda. Niedługo potem, bo w styczniu 2019 roku, przewidziano premierę sezonu drugiego.

Star Trek: Discovery, CBS, SDCC, Rebbeca Romijn, Number One, Trailer, sezon 2
Rebbeca Romijn
 

Aktorki i aktorzy starali się nakreślić wszystkim zebranym, jak dalej potoczą się losy ich ulubionych postaci. Najciekawszą informacją jest ta, że załoga Discovery odwiedzi w końcu rodzinną planetę Saru. Wielu fanów czekało na to wydarzenie, głównie za sprawą dosyć brutalnej przeszłości całej jego rasy. Nie wykluczono również pojawienia się kapitana Lorci, tym razem tego z właściwej załodze statku rzeczywistości. Potwierdzono natomiast, że doktor Culber, grany przez Wilsona Cruza, na pewno powróci do serialu, ale w jakiej formie? Tego nie zdradzono. Obiecano natomiast pewne „śmieszne” podejście do tzw. Red Shirts. Słyną ze swojej „skłonności” do umierania, jak będzie tym razem?

Źródło: CBS

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Star Trek: Discovery

Fabuła serialu umiejscowiona jest dziesięć lat przed wydarzeniami z oryginalnego „Star Treka”. Wybucha wojna między Zjednoczoną Federacją Planet a Imperium Klingońskim. …


Aktualności