Aktualności

Finałowy odcinek „Star Trek: Discovery” przyniósł długo oczekiwane przez fanów rozwiązania niemal wszystkich wątków, ale postawił też znaczący krok w stronę większego zaangażowania fabuły w kanon.

[NEWS ZAWIERA SPOILERY]

Pierwszy sezon „Star Trek: Discovery” pełen był nawiązań do historycznych postaci i wydarzeń znanych z poprzednich seriali ze świata Star Treka. Fani mogli usłyszeć o kapitanie Archerze, poznali Ambasadora Sareka oraz dobrze znanego z TOS (The Original Series) Harry'ego Mudda. Główną osią fabularną była wojna z Klingonami, bardzo krytykowana przez fanów za nieścisłości z główną linią czasową. Apogeum niezadowolenia sięgnęło zenitu w momencie powrotu załogi Discovery z lustrzanego wszechświata, stawiając widzów przed faktem, że Federacja przegrała wojnę z Klingonami. Michael Burnham, główna bohaterka najnowszego serialu ze świata Star Treka, doprowadziła do konfliktu z wojowniczą rasą wywodzącą się z Kronosa, jednak w finałowym odcinku widzieliśmy jej powrót do łask, po tym jak wraz z innymi towarzyszami zakończyła ten konflikt w pokojowy sposób.

Star Trek, Star Trek: discovery, enterprise,
Spotkanie Discovery (z prawej) z Enterprise
 

Elementem budzącym największe emocje fanów były ostatnie minuty piętnastego odcinka, kiedy załoga Discovery, będąca w drodze na Wulkan w celu odebrania nowego kapitana, otrzymuje wezwanie pomocy. Na ekranach można było zobaczyć powoli uzupełniający się ciąg liter i cyfr identyfikacyjnych statku wzywającego pomocy. N-C-C-1-7-. W tym momencie serce każdego oddanego fana tej franczyzy zabiło szybciej. Discovery spotkało się wreszcie z ikonicznym statkiem Enterprise. Oznacza to, że w drugim sezonie przyjdzie widzom poznać legendarnego Spocka oraz kapitana Pike'a w zupełnie nowej odsłonie. Fani już od dawna wyczekiwali tego momentu, ponieważ akcja „Star Trek: Discovery” dzieje się zaledwie dziesięć lat przed wydarzeniami z TOS. Kapitan Kirk nie obejmie jeszcze dowództwa przez najbliższą dekadę, jednak fani są pełni nadziei na rozwinięcie zarówno wątku Spocka, jak i kapitana Pike'a.

captain pike, pike, kapitan pike, Spock, Star Trek,
Kapitan Pike (po lewej) oraz Spock. Kadr z serialu „Star Trek”
 

Istotną informacją jest fakt, że „Star Trek: Discovery” wprowadził do kanonu postać Michael Burnham jako siostry Spocka właśnie. Według twórców miała wychowywać się pod czujnym okiem Sareka, będącego również ojcem Spocka. Spotkanie tych trzech postaci w kolejnym sezonie na pewno daje olbrzymie pole do wprowadzenia wątków relacji rodzinnych pomiędzy nimi.

Na chwilę obecną role tych dwóch postaci nie zostały jeszcze obsadzone, ale najbliższe miesiące na pewno przyniosą fanom ciekawe informacje castingowe. „Star Trek: Discovery” powróci w 2019 roku.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Star Trek: Discovery

Fabuła serialu umiejscowiona jest dziesięć lat przed wydarzeniami z oryginalnego „Star Treka”. Wybucha wojna między Zjednoczoną Federacją Planet a Imperium Klingońskim. …