Aktualności

Fani oczekujący na kolejny sezon „Star Trek: Discovery” mogą umilić sobie przerwę między seriami. Na tegorocznej edycji WonderConu twórcy podzielili się informacjami dotyczącymi kolejnej odsłony produkcji. Czego możemy się spodziewać?

„Star Trek: Discovery” opowiada o wydarzeniach rozgrywających się na 10 lat przed akcją z oryginalnego „Star Treka”. Między Zjednoczoną Federacją Planet a Imperium Klingońskim wybucha wojna. W centrum konfliktu znajduje się załoga statku USS Discovery.

Zeszłoroczna produkcja wzbudziła wiele kontrowersji, jednak została ciepło przyjęta przez fanów. Na portalu rottentomatoes.com serial uzyskał wysoki wynik 82%. 

star trek discovery, season 2, wondercon, information
Obsada i twórcy „Star Trek: Discovery”
 

Fanów ucieszyła zwłaszcza wiadomość o tym, że kolejny sezon wyjaśni kilka kwestii związanych z umiejscowieniem w czasie serialu oraz jak dokładnie ma się do wydarzeń z oryginału. Jeden z showrunnerów, Aaron Haberts, wypowiedział się na ten temat następująco:

Naszą ideą zawsze było wpasowanie się w „prime line”. Oczywiście są pytania i wątpliwości oraz różniące się rzeczy. Nasza technologia jest trochę inna. Mamy statek, który działa zupełnie inaczej. Jesteśmy odrębnym show. Sezon drugi jest dla nas naprawdę ekscytujący. To nasza okazja, aby pokazać, w jaki sposób „Discovery” należy do „prime line” i jesteśmy w to bardzo zaangażowani.

 

Aaron Haberts wyjawił również, że kolejna seria rozwinie wątek Saru oraz pogłębi kwestię Imperium Klingońskiego. Twórcy odpowiadając na pytanie fanki powiedzieli, że nie wykluczają także związku dwóch kobiet, który „może ukrywać się na widoku”.

Jeśli chodzi o twoje pytanie dotyczące par tej samej płci po stronie kobiet, być może już je oglądasz i o tym nie wiesz. (...) Być może już masz wgląd do relacji i o tym nie wiesz.

Niestety data premiery drugiego sezonu nie jest jeszcze znana. Wstępne informacje mówią dopiero o początku 2019 roku.

Źródło: screenrant.com, trekmovie.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Star Trek: Discovery

Fabuła serialu umiejscowiona jest dziesięć lat przed wydarzeniami z oryginalnego „Star Treka”. Wybucha wojna między Zjednoczoną Federacją Planet a Imperium Klingońskim. …