Aktualności

Crossovery w świecie serialu są bardzo popularne. Nie dziwi więc fakt, że twórcy hitu „The Walking Dead” postanowili zrobić odcinek łączący akcję ze spinoffem serialu – „Fear the Walking Dead”. Ostatnio pojawiło się więcej informacji dotyczących crossoveru. Co wiadomo do tej pory?

„The Walking Dead” opowiada o świecie po wybuchu apokalipsy zombie. „Fear the Walking Dead” jest spin-offem serialu, przedstawiającym początek apokalipsy na zachodnim wybrzeżu USA.

Jak pisaliśmy w listopadzie, postacią, która połączy oba seriale, jest Morgan Jones (Lennie James) Bohater na początku „The Walking Dead” zaprzyjaźnił się z Rickiem (jednak wkrótce zniknął i powrócił dopiero w trzecim sezonie produkcji). Na promocyjnych zdjęciach crossoveru, udostępnionych przez portal EW, możemy zauważyć, że Morgan nosi ubrania bardzo podobne do tych z pierwszego sezonu „The Walking Dead”, co sugeruje, że crossover ma miejsce w momencie, w którym zniknął z serialu.

Fear the Walking Dead, The Walking Dead, Lennie James, Morgan Jones, crossover, AMC

Zdjęcie: Richard Foreman Jr/AMC

 

Nowy showrunner „The Walking Dead”, Andrew Chambliss, wypowiedział się na temat postaci Morgana Jonesa w wywiadzie dla EW:

Gdy Morgan Jones wkroczy w świat FTWD, będzie kontynuował podróż, którą rozpoczął w pilocie „The Walking Dead”. Ian i ja byliśmy wielkimi fanami postaci, gdy Lennie James po raz pierwszy obudził ją do życia, później, gdy powrócił w trzecim sezonie i wreszcie, kiedy stał się postacią regularną w sezonie szóstym.

Fear the Walking Dead, The Walking Dead, Lennie James, Morgan Jones, crossover, AMC

Zdjęcie: Richard Foreman Jr/AMC

 

Lennie James, odtwórca roli Morgana, również dodał parę słów od siebie na temat crossoveru:

Rzeczy, które scenarzyści robią z Morganem i sposób, w jaki się poruszają,  tak naprawdę nie są spoilerem; sposób, w jaki Morgan przechodzi przez crossover, jest bardzo, bardzo interesujący. Odskocznia prowadząca od „The Walking Dead” do „Fear the Walking Dead” to prawdziwa… to idzie pewnym szlakiem. To pełna, przemyślana podróż, którą kontynuuje Morgan. Wiele z niej jest związane z jego relacją z Rickiem oraz tą grupą ludzi, która sprawia, że czuje się rozdarty przez chęć opieki i dbania o nich.

„The Walking Dead” powraca z drugą połową ósmego sezonu 26 lutego.  Premiera czwartego sezonu „Fear the Walking Dead” planowana jest w połowie tego roku.

Źródło: ew.com, comicbook.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Walking Dead

Serial opowiadający o świecie po wybuchu apokalipsy zombie. Głównym bohaterem „Żywych trupów” jest Rick Grimes, policjant, który staje na czele grupy ocalałych …


Fear the Walking Dead

Spin-off serialu Żywe Trupy (The Walking Dead), który przedstawia początek apokalipsy zombie na zachodnim wybrzeżu USA. Fabuła obejmuje okres, kiedy Atlanta upadała, …