Aktualności

Stacja BBC ucieszyła fanów serialu „Doctor Who”, udostępniając fragment tegorocznego odcinka świątecznego. Przedstawiona w nim historia będzie bezpośrednio kontynuowała wydarzenia, którymi w lipcu zakończył się 10. sezon serialu. Premiera w brytyjskim kanale BBC One 25 grudnia.

„Doctor Who” to kultowy brytyjski serial science fiction, cieszący się międzynarodowym uznaniem fanów. Akcja skupia się wokół tajemniczego osobnika, przedstawiającego się jako Doktor, który za pomocą swojej T.A.R.D.I.S. podróżuje w czasie i przestrzeni. Pierwsza seria, określana mianem „Classic Who”, rozpoczęła się w 1963 roku i była emitowana nieprzerwanie do 1989 roku. W 1996 roku postać Doktora powróciła w filmie telewizyjnym pod tym samym tytułem. W 2005 powstała nowa seria, której 10. sezon miał premierę w tym roku.

Odcinek świąteczny „Twice Upon a Time”, który zostanie wyemitowany 25 grudnia, zmierzy się z trudnym momentem, jakim jest regeneracja Dwunastego Doktora, odgrywanego przez Petera Capaldiego. Lecz zanim do tego dojdzie, ujrzymy współpracę dwóch inkarnacji tej samej postaci. W roli Pierwszego Doktora wystąpi David Bradley, znany z „Game of Thrones”, „The Strain” czy serii filmów o Harrym Potterze. Aktor miał już okazję zastąpić zmarłego oryginalnego odtwórcę roli – Williama Hartnella w finałowym odcinku 10. sezonu („The Doctor Falls”) oraz filmie dokumentalnym „An Adventure in Space and Time”. Wiadomo, że w tym epizodzie powróci postać Bill Potts, granej przez Pearl Mackie, najnowszej towarzyszki Doktora. Gościnnie ma się również pojawić Jenna Coleman jako Clara Oswald, która z serialem pożegnała się w 9. sezonie. Świąteczny odcinek za sprawą regeneracji wprowadzi nową inkarnację Doktora, która pierwszy raz w historii serialu będzie postacią kobiecą. Trzynastą Doktora zagra Jodie Whittaker („Broadchurch”, „Trust Me”).

 

Upubliczniony fragment pokazuje nam spotkanie Pierwszego i Dwunastego Doktora. Dodatkowo widzimy postać Kapitana, odgrywanego przez Marka Gatissa (wielokrotnego scenarzysty „Doctor Who”, współtwórcy serialu „Sherlock” i odtwórcy roli Mycrofta Holmesa). Scena rozpoczyna się wejściem do T.A.R.D.I.S. i zaskoczeniem oficera, który nie spodziewał się, że jej wnętrze jest tak obszerne. Mężczyzna zostaje również niechcący poinformowany o istnieniu I Wojny Światowej, co sugeruje mu wybuch kolejnych. Między Doktorami dochodzi do krótkiej wymiany zdań, podczas której Dwunasty Doktor pokazuje regenerującą się rękę swojemu poprzednikowi, aby uzmysłowić mu, kim jest. Na końcu dostajemy zabawny komentarz – Pierwszy Doktor spodziewał się odmłodzenia podczas zmiany swojej postaci.

11. sezon serialu ma mieć premierę jesienią 2018 roku. Do Trzynastej Doktor dołączy trójka nowych towarzyszy. Również na stanowisku showrunnera dojdzie do sporej zmiany – Stevena Moffata zastąpi Chris Chibnall, do tej pory scenarzysta „Doctor Who” oraz producent serialu „Broadchurch”.

Źródło: BBC

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Doctor Who

Rose Tyler pracuje w domu towarowym w Londynie. Prowadzi monotonne, przeciętne życie, do momentu, w którym manekiny sklepowe próbują ją zabić. Ratuje ją nieznajomy, …