Aktualności

Sophia Coppola zrealizuje swój pierwszy serial telewizyjny. Laureatka Oscara za najlepszy scenariusz do filmu „Lost in Translation” stworzy dla Apple TV+ serialową adaptację powieści „The Custom of the Country” z roku 1913, autorstwa Edith Wharton.

Coppola zajmie się scenariuszem i reżyserią miniserialu, który opowiadać ma historię Undine Spragg – dziewczyny pochodzącej ze środkowego zachodu USA, która chce wejść do nowojorskiego społeczeństwa. 

Reżyserka skomentowała:

Undine Spragg to moja ulubiona literacka antybohaterka i cieszę się, że po raz pierwszy wprowadzę ją na mały ekran. 

director, Sophia Coppola, screenwriter
Reżyserka i scenarzystka Sophia Coppola

Tym samym Sophia Coppola zacieśni swoją współpracę z Apple. Ostatnio zrealizowała dla platformy film „On the Rocks” z Billem Murrayem i Rashidą Jones w rolach głównych. Opowiada on historię młodej matki, która wraz ze swoim dawno niewidzianym ojcem-playboyem wyrusza w podróż po Nowym Jorku. 

Coppola najbardziej znana jest z filmu „Lost in Translation” z roku 2004, za którego scenariusz otrzymała Oscara. Również i w tej produkcji wystąpił Bill Murray. Poza tym na swoim koncie ma takie filmy jak „Somewhere”, „Marie Antoinette” czy „The Virgin Suicides”. 

Źródło: variety.com 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.