Aktualności

UWAGA NA SPOILERY! Kurt Sutter wyjaśnia brutalny etos motocyklistów.

Serial „Mayans MC” już od początku pokazuje nam swoją „prawdziwą twarz”. Jeśli śmierć w wyniku rozczłonkowania występująca w pilocie serialu nie wystarczyłaby do wskazania poziomu przemocy, to drugi odcinek serialu o motocyklistach z pewnością załatwił sprawę.

Rozlew krwi i brutalność były kamieniem węgielnym drugiej części serii „Escorpion/Dzec”. Syn Miguela Galindo (Danny Pino), lorda zbrodni, został uprowadzony na początku epizodu, oderwany od matki (Sarah Bolger jako Emily Thomas) w nocy, po zastrzeleniu jego ochroniarza. W tym samym odcinku Galindo dowiaduje się, że jego młodszy brat został uprowadzony wiele lat wcześniej w podobnych okolicznościach i ostatecznie został poświęcony, gdy jego ojciec nie zapłacił okupu. Wydaje się, że historia zatacza koło, gdy Galindo gotowy jest poświęcić swoje dziecko.

sons of anarchy, sons of anarchy zdjęcie
Kadr z serialu „Sons of Anarchy”

W ciągu siedmiu sezonów „Sons of Anarchy” wynieśli brutalność w telewziji na nowy poziom. Kurt Sutter wypowiedział się na temat przemocy w spin-offie:

Nie myślę w kategoriach zewnętrznych, ile mogę zrobić, ile mogę dodać, jaka jest odpowiednia ilość przemocy, ile to za dużo. To jest praca Johna Landgrafa, więc dla mnie chodzi o opowiadanie historii, które chcę opowiedzieć, zrobiłem to w „Sons of Anarchy”, a „Mayans MC” niczym się nie różnią, to tak gwałtowne i tak absurdalne, jak mogą być moje historie, że nic nigdy nie dzieje się w próżni. Przemoc nigdy nie jest bezpłatna  w tym sensie, że tak się dzieje, a potem idziemy dalej, że w wyniku gwałtownych aktów, zawsze pojawiają się konsekwencje. Niektóre z nich są subtelne, a niektóre ogromne, ale że zawsze istnieje przyczyna i skutek każdej przemocy.

 

Źródło: hollywoodreporter.com 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Sons of Anarchy

Tytułowi „Synowie Anarchii” to mężczyźni należący do gangu motocyklowego. Pomimo niestabilnego i dryfującego na granicy prawa życia pragną uchronić swoje miasto …


Aktualności