Aktualności

Ostatnio coraz większą popularność zyskują remaki filmów lub starszych serialowych produkcji. Stacja TNT nie pozostaje w tyle i właśnie zamówiła serial, który będzie adaptacją francusko-amerykańsko-koreańskiego filmu „Snowpiercer”, powstałego w oparciu o komiks „La Transperceneige”.

„Snowpiercer” opowiada o czasach, w których temperatura na Ziemi gwałtownie spadła, co doprowadziło do wymarcia wielu gatunków zwierząt i roślin oraz śmierci prawie całej ziemskiej populacji. Jedynymi żyjącymi ludźmi są pasażerowie pociągu Snowpiercer. 

Josh Friedman („Terminator: The Sarah Conno Chronicles”) napisał scenariusz do pilota serialu. Reżyserem został Scott Derrickson, który pracował przy filmie „Doctor Strange”. Wiceprezes oryginalnych produkcji TNT, Sarah Aubrey, wypowiedziała się dla portalu TV Line na temat serialu:

Osobiście jestem fanką epickiego filmu Bong Joon Ho i skorzystałam z okazji, by uhonorować jego oryginalną wizję, a jednocześnie rozszerzyć świat i postacie o różnorodną, nagradzaną obsadę.  Science fiction to idealny gatunek do badania problemów rasy, klasy, płci i zasobów naturalnych, dzięki prowokującemu i ekscytującemu opowiadaniu historii. „Snowpiercer” zbada te istotne kwestie, rozpoczynając dziką, pełną akcji jazdę.

Na razie nie są znane żadne informacje dotyczące obsady oraz daty premiery. 

Źródło: tvline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.