Aktualności

Pierwszy sezon „13 Reasons Why” od Netflixa odbił się dużym echem zarówno za oceanem, jak i w całej Europie. Historia nastolatki, która na nagraniach z kaset opowiada o tym, co doprowadziło do jej śmierci, stała się głośna i poruszyła widzów, zmuszając ich do refleksji nad problemem znęcania się w szkole, relacjami między nastolatkami i przemocą seksualną. Choć wyczerpał się materiał źródłowy, czyli książka, na podstawie której powstał serial, twórcy zdecydowali się na kontynuację. Oto, co jak dotąd wiadomo na jej temat.

 

„Cześć, tu Hannah Baker. Na żywo i w stereo. Jeśli tego słuchasz, to jest już za późno”

Od finału pierwszego sezonu „13 Reasons Why” nie minęło wiele czasu, gdy Netflix oficjalnie ogłosił, że pojawi się druga seria. Dotąd zjednoczeni widzowie podzielili się na dwie grupy – na tych, którzy uważali, że historia jest zamknięta i drugi sezon jest zupełnie niepotrzebny, oraz na tych, którzy ucieszyli się na tę wiadomość, bo zostało wciąż wiele wątków do wyjaśnienia. Jedni i drudzy ze zniecierpliwieniem oczekują nowej serii, żywo dyskutując na forach na temat przypuszczeń dotyczących fabuły.

W międzyczasie Katherine Langford, odtwórczyni roli Hannah Baker, za którą została nominowana do Złotych Globów, opowiedziała Enterteinment Weekly, dlaczego drugi sezon „13 Reasons Why” będzie bardzo się różnił od pierwszego.

Ten sezon będzie bardzo interesujący z wielu powodów. To inna historia niż w pierwszym sezonie i uważam, że to dobrze. Jestem podekscytowana, ponieważ widzowie dowiedzą się więcej o pozostałych bohaterach i ich życiu. Chociaż to zasmucające, ale życie po śmierci Hannah toczy się dalej i w tym sezonie zobaczymy, jak odbiło się to na ludziach wokół niej.

Langford zdradza, że jej postać zostanie ukazana z zupełnie innej strony i widzowie nie powinni oczekiwać Hannah z pierwszego sezonu; jest to też ostatni raz, gdy zobaczymy ją na ekranie. Dodaje:

To zabawne, ale właśnie skończyłam zdjęcia i myślę, że było to przygotowanie dla mnie, żeby pozwolić Hannah odejść.

New faces. New stories. New secrets

Zdjęcia do nowej serii rozpoczęły się 12 czerwca, co na swoim koncie na Twitterze ogłosił Christian Navaroo, który w „13 Reasons Why” gra pełnego tajemnic Tony’ego Padilla. Spełnił on ważną rolę w pierwszym sezonie: to on pilnował, żeby każdy odsłuchał taśmy, które nagrała Hannah i był niejako głosem nastolatki po jej śmierci, ale też moralizatorem i, jak się wydaje, jedyną w pełni pozytywną postacią całego serialu. 

Pomimo że pierwotnie „13 Reasons Why” miało być antologią, to zgodnie z informacjami, jakie przekazał showrunner produkcji, Brian Yorkey, w drugiej części zobaczymy te same postaci. Wróci zatem nie tylko Katherine Langford jako Hannah Baker czy Navaroo jako Tony; wszyscy, którzy wcześniej słuchali taśm, będą mieli możliwość opowiedzenia historii ze swojej perspektywy. Yorkey dobrze wie, że jedno z pytań, na które każdy chciałby poznać odpowiedź, to czy ktokolwiek jest rzeczywiście odpowiedzialny za śmierć Hannah, a jeśli tak – to kto?
 

Poza znanymi już bohaterami z pierwszego sezonu pojawi się też kilka nowych twarzy. Nominowana do nagrody Grammy Kelli O’Hara („The Good Fight”) zagra Jackie, ciepłą i inteligentną adwokatkę, która walczy z przemocą w szkole. Znana z „The Fosters”, „Teen Wolf” czy „Melissa and Joey” Samantha Logan wcieli się w postać Niny Jones, gwiazdy z sekretami. Poza nią zobaczymy też Chloe, kapitan cheerleaderek (w tej roli Anne Winters), a także cynicznego Cyrusa (Bryce Cass) oraz jego siostrę, artystkę Mackenzie (Chelsea Alden).

Drugi sezon już w 2018 roku. Dokładna data premiery nieznana.

Źródło: EW, Variety, Screenart

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Teen Wolf

Miasteczko Beacon Hills to siedlisko nadprzyrodzonych istot. Licealista Scott przekonuje się o tym, kiedy w lesie zostaje zaatakowany i pogryziony przez wilkołaka. …


13 Reasons Why

Kiedy Clay Jensen znajduje pod drzwiami swojego domu tajemnicze pudełko z kasetami, jego życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Okazuje się, że kasety nagrała …


Riverdale

W tajemniczym miasteczku Riverdale w niewyjaśnionych okolicznościach ginie młody chłopak. Grupka przyjaciół stara się rozwiązać zagadkę śmierci Jasona, często pakując …


The Good Fight

Wysoko ceniona prawniczka, Diane Lockhart, traci pracę i wszystkie swoje oszczędności. Razem ze swoją chrześnicą, Mią, znajdują jednak pracę w afroamerykańskiej …