1
Aktualności

Jedna z najbardziej wyczekiwany polskich produkcji doczekała się wreszcie zwiastuna.

„Ślepnąc od świateł” to nowy polski serial HBO Europe, na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka. Będzie to 8-odcinkowa opowieść o siedmiu dniach z życia kokainowego dilera, którego perfekcyjnie poukładana egzystencja zaczyna zmieniać się w chaos, a on sam staje w obliczu konieczności dokonania najważniejszych wyborów.

Kuba (debiutujący Kamil Nożyński) to znany warszawski diler kokainy. Jest perfekcjonistą i outsiderem, lubi mieć wszystko pod kontrolą. Jego klientela to pełen przekrój społeczny - politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu, hipsterzy. Kuba obraca się w gronie lokalnych gangsterów dowodzonych przez Stryja (Janusz Chabior), który ma tego samego szefa, Jacka (Robert Więckiewicz). Jedyną naprawdę bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina (Marta Malikowska). Kuba jest zmęczony swoim życiem - chciałby od niego uciec, kupuje więc dwa bilety w jedną stronę. Wylot za tydzień, do Argentyny. W tym samym momencie z więzienia wychodzi Dario (Jan Frycz), gangster starej daty. Nieoczekiwanie ich losy przetną się, co doprowadzi do konfrontacji Kuby z jego dotychczasowym życiem i decyzjami. Czy Kuba podejmie walkę z własnymi demonami?

Za reżyserię odpowiada Krzysztof Skonieczny („Hardkor Disko”), będący również scenarzystą serialu wraz z samym Jakubem Żulczykiem. Producentką serialu jest Izabela Łopuch („Wataha”), zaś operatorem zdjęć Michał Englert („Body/Ciało”). W roli głównej zobaczymy debiutującego Kamila Nożyńskiego, towarzyszą mu: Marta Malikowska („Przebacz”), Robert Więckiewicz („Odwróceni”), Jan Frycz („Hiszpanka”), Cezary Pazura („Volta”) oraz Janusz Chabior („Służby specjalne”). W pozostałych rolach pojawią się Eryk Lubos („Misja Afganistan”), Agnieszka Żulewska („Demon”), Jacek Beler („Wataha”), Marzena Pokrzywińska, Ewa Skibińska („Matka Teresa od kotów”), Krzysztof Zarzecki („Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem”), Zbigniew Suszyński („Linia życia”), Michał Czernecki („Diagnoza”) i Krzysztof Skonieczny.

Premiera jesienią w HBO i HBO GO.

Źródło: hbogo.pl

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.