Aktualności

Produkcja HBO okazała się wielkim sukcesem nie tylko wśród publiczności, ale także krytyków, którzy coraz częściej nagradzają serial lub nominują go do nagród.

Fabuła serialu przedstawia siedem dni z życia warszawskiego dilera narkotykowego. Jego klientami nie są jednak przypadkowi ludzie, ale prawdziwa elita. Aktorzy, politycy oraz odnoszący sukcesy ludzie biznesu to tylko część jego kontaktów. W swoim ciemnym, luksusowym aucie, przemierza ulice stolicy, starając się utrzymać w całości swoje życie, rozpadające się każdego dnia coraz bardziej. Braki w dostawie narkotyków, chaotyczne związki i mafia nie przyjmująca odmowy to tylko kilka z problemów głównego bohatera.

Ślepnąc od Świateł, HBO, sezon 1, Orły 2019
Kadr z serialu „Ślepnąc od świateł”
 

Serial okazał się spektakularnym sukcesem, osiągając doskonałe wyniki oglądalności nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą. Kwestią czasu było zatem, kiedy zaczną się sypać nagrody. „Ślepnąc od świateł” otrzymał właśnie nominację do prestiżowej nagrody Orły 2019, w kategorii najlepszy filmowy serial fabularny. Niedawno twórcy serialu mogli cieszyć się z aż trzech zdobytych nagród na gali Wdechy 2018, a Telekamery Tele Tygodnia postanowiły nominować produkcję w kategorii seriali dostępnych na VOD. Onet i miasto Kraków organizujący O!Lśnienia 2018 doceniło twórców – Krzysztofa Skoniecznego i Jakuba Żulczyka nominacją uzasadnioną w następujący sposób:

za doskonałe przełożenie powieści na język filmu oraz stworzenie wyrazistych bohaterów i obrazu współczesnej Warszawy - jednocześnie brutalnego i nasyconego poezją

Źródło: HBO

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Ślepnąc od świateł

Serial na podstawie powieści Jakuba Żulczyka. Opowiada o tygodniu z życia kokainowego dilera, którego perfekcyjnie poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos.


Recenzje