Aktualności

Twórcy serialu „Game of Thrones” oficjalnie dostali nową pracę na platformie Netflix, choć walczyły o nich również platformy Amazon, Apple oraz Disney.

Po finale „Game of Thrones” twórcy serialu nie mieli problemu ze znalezieniem nowej pracy. David Benioff i D.B. Weiss po długiej batalii toczonej między wielkimi platformami takimi jak Amazon, Netflix, Apple oraz Disney w końcu podpisali wieloletnią umowę, która według nieoficjalnych doniesień może opiewać nawet na 200 milionów dolarów.

Panowie znajdą nowe miejsce do pracy na platformie Netflix, gdzie zajmą się zarówno pisaniem scenariuszy, produkcją oraz reżyserią nowych seriali i filmów.

gra o tron,netflix, david benioff, d.b.weiss
David Benioff i D.B. Weiss
 

Jak powiedział Ted Sarandos, odpowiedzialny za treści publikowane na platformie:

Niezwykle cieszy nas, że możemy powitać mistrzów opowiadania historii, Davida Benioffa oraz D.B. Weissa. Są kreatywną siłą i zachwycają publiczność z całego świata swoimi epickimi historiami. Nie możemy się doczekać, jak wiele wpływów wywrze ich wyobraźnia na naszych ludzi.

gra o tron,netflix, david benioff, d.b.weiss

Na ten temat wypowiedzieli się sami zainteresowani:

Od ponad dekady współpracowaliśmy z HBO i jesteśmy niezwykle wdzięczni za to, że mogliśmy czuć się tam jak w domu. W ciągu ostatnich kilku miesięcy prowadziliśmy wiele kilkugodzinnych rozmów z Cindy Holland i Peterem Friedlanderem, a także z Tedem Sarandosem oraz Scottem Stuberem.

Wszyscy pamiętamy urywki tych samych filmów z lat 80., kochamy te same książki, jesteśmy podekscytowani możliwością opowiedzenia wam tych samych historii. Netflix stworzył coś zadziwiającego i bezprecedensowego. Jesteśmy zaszczyceni, że zaprosili nas do siebie.

Źródło: variety.com

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Game of Thrones

Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. Kilka rodzin szlacheckich walczy o panowanie nad ziemiami krainy Westeros. Spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.