Aktualności

Jak pisaliśmy na początku czerwca, Shonda Rhimes podjęła współpracę z platformą Netflix i szykują wspólne projekty. Twórcy wypuścili listę produkcji, które są w przygotowaniu – na co warto zwrócić uwagę?

Shonda Rhimes to popularna scenarzystka i reżyserka oraz producentka. Sławę przyniosła jej praca przy m.in „How to Get Away with Murder” oraz „Grey’s Anatomy”. Dla Netflixa będzie tworzyć wraz z Betsy Beers („Grey’s Anatomy”, „For the People”), z którą współpracuje w ramach „Shondalandu”.

shondaland, netflix, projects, hot chocolate nutcracker, cooperation
Betsy Beers oraz Shonda Rhimes

„Hot Chocolate Nutcracker” – jednym z projektów w przygotowaniu jest dokument o procesie powstawania uwspółcześnionej wersji baletu „Dziadek do orzechów”. Widzowie zobaczą pełną pasji historię tancerzy oraz artystów z Debbie Allen Academy. Oliver Bokelberg, który pracował przy „Scandalu”, będzie odpowiedzialny za zdjęcia, reżyserię oraz produkcję. 

Niezatytułowany projekt – produkcja wciąż nie ma oficjalnego tytułu, jednak będzie ona adaptacją artykułu Jessiki Palmer dla „New York Times” – „How Anna Delvey Tricked New York’s Party People. Serial opowie o dziewczynie, której życie na pierwszy rzut oka przypomina spełnienie amerykańskiego snu. Podwaliną sukcesu głównej bohaterki są jednak...same kłamstwa. Produkcją wykonawczą zajmie się Shonda Rhimes.

Niezatytułowany projekt na temat rodziny Bridgertonów – serial zabierze widzów wprost do rezydencji Bridgertonów, znanej z serii powieści autorstwa Julii Quinn. Opowieść poruszy tematu miłości, samotności i pogoni za bogactwem oraz tego, jak wyglądają ciemne strony życia lońdyńskich wyższych sfer. Za scenariusz odpowie Chris Van Dusen znany z pracy przy serialu „Scandal”.

Na liście projektów w przygotowaniu widnieją także:

„The Warmth of Other Suns” – ekranizacja powieści laureatki prestiżowej nagrody Pulitzera, Isabel Wilkerson. Historia migracji czarnych Amerykanów, którzy po wprowadzeniu praw Jima Crowa uciekali z Południa w poszukiwaniu lepszego życia.

„Pico & Sepulveda” – za serial odpowie  Emmy Janet Leahy, lauretka nagrody Writers Guild of America Award for Television: Dramatic Series. Historia będzie osadzona w latach 40-tych XIX wieku, w zajmowanej przez Meksyk Kalifornii, gdy Amerykanie zaczynają rościć sobie prawa do meksykańskiej ziemi.

„Reset:  My Fight for Inclusion and Lasting Change” – Netflix i Shondaland wykupiły prawa do głośnej biografii Ellen Poe, która wstrząsnęła męską władzą w Dolinie Krzemowej.

„The Residence” – produkcja przedstawi historie opowiedziane z punkty widzenia personelu Białego Domu. Kroniki pracowników spisała Kate Andersen Brower w reportażu „The Residence: Inside the Private World of the White House”.

„Sunshine Scouts” – czarna komedia opowie o losach rozwydrzonych nastolatek, którym udaje się przeżyć koniec świata. Dziewczyny będą musiały odnaleźć się w postapokaliptycznej rzeczywistości i postarać się przetrwać. Za serial odpowie reżyserka i aktorka Jill Alexander.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności