Aktualności

Kolejna silna kobieca postać zawita wkrótce na szklany ekran. Azja będzie miała swojego Sherlocka Holmesa, a uściślając – pannę Sherlock.

Niedługo po debiucie Jodie Whittaker jako kolejnego doktora w produkcji BBC „Doctor Who”, dowiedzieliśmy się, że otrzymamy kobiecą wersję innej znanej postaci, w którą wcielali się jak dotąd jedynie mężczyźni. Wielkimi krokami zbliża się premiera koprodukcji Hulu Japan oraz HBO Asia – „Miss Sherlock” – japońska wersja adaptacji Sherlocka Holmesa.

 

Serial ma nawiązywać akcją do brytyjskiej wersji od BBC One, gdzie w role Sherlocka Holmesa i Watsona wcielają się kolejno Benedict Cumberbatch („The Hollow Crown”, „The Last Enemy”) i Martin Freeman („Fargo”, „The Robinsons”). Główną rolę w azjatyckiej wersji otrzymała dobrze znana japońskiej widowni Yûko Takeuchi („The Ring”). W postać dr Wato Tachibany wzorowanej na Watsonie wcieli się za to Shihori Kanjiya („Mother Games”). Podobnie jak w brytyjskiej wersji akcja „Miss Sherlock” rozgrywać się będzie współcześnie w Tokio. 

Oprócz adaptacji BBC One, w ostatnich latach przeniesieniem Sherlocka Holmesa na mały ekran zajęli się również Amerykanie. „Elementary” od CBS już od pięciu lat gości w stałej ramówce stacji. Serial jednak nie przyjął się tak dobrze wśród widowni, jak jego brytyjski odpowiednik.

O tym jak poradzi sobie japońska adaptacja dowiemy się już wkrótce. Ośmioodcinkowy pierwszy sezon „Miss Sherlock” serialu zadebiutuje w kwietniu 2018 roku

Źródło: digitalspy.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Sherlock

Dr Watson (Martin Freeman) jest lekarzem i weteranem wojennym. Pewnego dnia poznaje Sherlocka Holmesa (Benedict Cumberbatch), który rozwiązuje zagadki kryminalne …