Aktualności

Serial „Shantaram” będzie bazował na powieści o tym samym tytule. To historia Australijczyka, Gregory’ego Davida Robertsa, skazanego za napad na bank, który po ucieczce z więzienia przeżył 10 lat w Indiach, zajmując się handlem narkotykami, fałszowaniem paszportów, uczestniczył też w wojnie w Afganistanie. W sieci pojawiła się informacja, kto odpowie za dystrybucję adaptacji.

„Shantaram” to powieść zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia autora – Gregory’ego Davida Robertsa. W 1978 roku został skazany na 19 lat pozbawienia wolności w Australii, po tym jak dokonał serii napadów na banki i sklepy. Skradzione pieniądze miały mu pomóc w zaspokajaniu uzależnienia od heroiny, w które popadł po rozpadzie małżeństwa. W lipcu 1980 r. Roberts uciekł z więzienia Pentridge Victoria’s, stając się jednym z najbardziej poszukiwanych ludzi w Australii przez następne 10 lat. Swoje przeżycia opisał w autobiograficznej książce. Powieść w oryginale (w języku angielskim) została wydana w 2003 roku, a teraz będzie miała swoje odzwierciedlenie na małym ekranie. Już kilka miesięcy temu pojawiły się informacje, że powstanie serialowa adaptacja „Shantaram” od wytwórni Paramount TV i Anonymous Content, ale dopiero teraz wiadomo, że dystrybucją zajmie się Apple.

Gregory David Roberts, Shantaram, Apple, serial, adaptacja książki
Gregory David Roberts, autor autobiografii „Shantaram”

Gregory David Roberts wypowiedział się o ekranizacji:

Jestem zaszczycony i jednocześnie czuję pokorę jako pisarz. Jestem podekscytowany wieloma czytelnikami, którzy mieli nadzieję, że „Shantaram” stanie się żywym doświadczeniem na ekranie.

Mira Nair i Peter Weir planowali nakręcić film na podstawie „Shantaram”, w którym głównego bohatera miał zagrać Johnny Depp. W listopadzie 2007 roku zapowiedziano, że produkcja rozpocznie się w październiku 2008, jednak projekt nie został zrealizowany.

Erika Warrena Singera („American Hustle”) będzie odpowiedzialna za scenariusz serialu, jednocześnie pełniąc rolę producenta wykonawczego razem z nominowanym do nagrody Emmy producentem telewizyjnym, Davidem Mansonem („Ozark”, „Bloodline”, „House of Cards”). Przy produkcji będą pomagać inni producenci wykonawczy: Nicole Clemens z Anonymous Content i Steve Golin oraz Andrea Barron. 

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.