Aktualności

Fani filmu „Willow” z 1988 roku mają czego się obawiać (bądź wyczekiwać) – powstająca platforma streamingowa Disneya pracuje nad stworzeniem kontynuacji tej historii.

Film „Willow” opierał się na przepowiedni – władzę okrutnej królowej miała ukrócić dziewczynka, która dopiero się urodzi. W związku z tym władczyni wydała rozkaz zamordowania wszystkich niemowlaków płci żeńskiej. Uratowana zostaje mała Elora, która trafia do wioski karłowatych Nelwynów. Tutaj znajduje ją tytułowy Willow – rolnik, który postanawia zwrócić ją matce. Wyrusza więc w pełną niebezpieczeństw podróż.

Jak wspomniał sam Ron Howard, będący reżyserem filmu „Willow”, trwają rozmowy w związku ze stworzeniem serialowej wersji dla platformy Disney+. Byłaby to kontynuacja filmu, a nie jego reboot. Za powstanie serialu odpowiadałby Jon Kasdan („Solo: A Star Wars Story”), a w roli tytułowej można by się ponownie spodziewać Warwicka Davisa. Wedle Howarda główny bohater byłby dojrzalszy, starszy i mądrzejszy, a do tego pewnie lepiej radziłby sobie z bronią. Jak mówi reżyser:

Uważam, że to świetny pomysł. George [Lucas] zawsze mówił o możliwości stworzenia serialu o Willowie, byłoby to świetne, bardziej skupione wokół głównej postaci, a także kilku innych. Moim zdaniem Jon Kasdan ma ciekawy pomysł i może to się okazać bardzo udane.

willow, disney+, sequel
Kadr z filmu

Nie wiadomo jeszcze czy projekt dojdzie do skutku.

Źródło: syfy.com / MTV News

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.