Aktualności

Scenarzysta Damon Lindelof opublikował na Instagramie post, w którym wyjaśnia, jak będzie wyglądać jego wersja „Watchmen”.

Stacja HBO w połowie zeszłego roku ogłosiła, że dała zielone światło dla projektu adaptacji na potrzeby telewizji komiksu „Watchmen”. Od tamtego czasu fani co jakiś czas dostają nowe informacje na temat postępów przy pracy nad tym projektem. Na początku maja tego roku, pojawiły się wstępne zarysy postaci wraz z ich opisem fizycznym oraz charakterami. Fani mogą czuć coraz większą ekscytację nadchodzącym serialem, szczególnie po ostatnim wpisie Damona Lindelofa, scenarzysty odpowiedzialnego za cały projekt.

Watchmen, HBO, Damon Lindelof, sezon 1
 

Lindelof w bardzo emocjonalny sposób oddał swoje przywiązanie do komiksu „Watchmen”, opisując kilka etapów w swoim życiu, które według niego miały największy wpływ na to, jak postrzega ten komiks i markę. Jako dwunastolatek nie mógł czytać tego komiksu, jego ojciec uważał, że nie jest na to gotowy, więc potajemnie, z latarka w ręku chłonie historię „Watchmen” pod kołdrą w środku nocy. Szybko dochodzi do wniosku, że ojciec się mylił i jest na to gotowy, bo komiks został napisany „dla niego”. W wieku piętnastu lat wraz z ojcem dają się naciągnąć na kupno scenariusza do filmowej adaptacji komiksu, która ma podobno powstać. Jako dwudziestotrzylatek otrzymuje w prezencie urodzinowym nowy numer „Watchmen” wraz z krótką lekcją na temat tego, czym według lekko podpitego ojca jest nowa historia przedstawiona w komiksie. Trzydziestoośmioletni Lindelof odmawia pracy przy pierwszej próbie serialowej adaptacji komiksu, nie chcąc wyczerpać potencjału tej historii, która zaledwie rok wcześniej ukazała się na ekranach kin. Dwa lata później ponownie odmawia, bojąc się, że „Watchmen” zostanie bezpowrotnie zniszczone przez kolejną adaptację.

Lindelof jasno dał do zrozumienia wszystkim fanom „Watchmen”, że jest jednym z nich. Dorastał razem z bohaterami przedstawionymi w komiksie i czuje bardzo duży respekt dla całej marki. Nie ukrywa jednocześnie, że jest dla niego bardzo ważne, aby telewizyjna adaptacja była odpowiednio przygotowana, przemyślana i nie zawiodła oczekiwań wszystkich zainteresowanych. Każdy miłośnik „Watchmen” zapewne czuje się teraz o wiele bezpieczniej, wiedząc, że za adaptację odpowiedzialny jest prawdziwy fan, który zadba o to, aby była jak najlepszej jakości.

 

Źródło: spoilertv.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.