Aktualności

Twórcy najpopularniejszych amerykańskich seriali medycznych zdecydowali się wspomóc walczące z pandemią koronawirusa szpitale – przekażą im artykuły medyczne, które na planie służą za rekwizyty.

Po wstrzymaniu produkcji „The Resident” twórcy serialu zdecydowali się na gest godny pochwały – przekazali szpitalowi w Atlancie (gdzie odbywały się zdjęcia do trzeciego sezonu) medyczne artykuły pierwszej potrzeby, na które jest obecnie duże zapotrzebowanie, a które w najbliższym czasie raczej nie zostaną wykorzystane przy realizacji nowych odcinków. O inicjatywie napisała wzruszona reumatolożka pracująca w szpitalu, do którego trafiła darowizna:

Wczoraj odbyłam poważną rozmowę z rezydentami, o tym jak mało wyposażenia mamy oraz że dostawa maseczek byłaby wręcz cudem. I wtem magiczna dostawa z maseczkami przybyła, przybierając formę tego bardzo hojnego gestu.

Za ciosem poszły inne popularne seriale medyczne: „Grey’s Anatomy” i jego spin-off, „Station 19”, „New Amsterdam” oraz „The Good Doctor”, których produkcja również została przerwana. Maseczki, fartuchy i rękawiczki przekazano szpitalom w Los Angeles, Waszyngtonie oraz Vancouver. Producentka wykonawcza hitów Shondy Rhmes, Krista Vermoff, decyzją podzieliła się w jednym z porannych programów informacyjnych. 

„Station 19” ma szczęście posiadania około 300 masek typu N95, które zostały przekazane lokalnej straży pożarnej. „Grey’s Anatomy” ma z kolei zapas fartuchów i rękawiczek, które także zdecydowaliśmy się oddać. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim pracownikom opieki medycznej w tym trudnym czasie. Oprócz darowizn pomożemy także, pozostając w domach. 

Grey's Anatomy
Jedna z licznych scen w „Grey’s Anatomy”, gdzie używane są maseczki oraz fartuchy 

Nie tylko zdjęcia do nowego sezonu „Chirurgów” czy „Rezydentów” zostały przerwane – o reszcie tytułów, które wstrzymały prace nad kolejnymi sezonami możecie przeczytać w naszym wpisie, który jest aktualizowany na bieżąco. 

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności