Aktualności

Już niecały tydzień dzieli nas od majowego wypoczynku. Jeśli nie macie na ten czas planów, lubicie seriale i dojazd do Krakowa nie stanowi dla was problemu, to SerialCon jest świetną opcją! Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące tej imprezy.

Czym jest SerialCon?

SerialCon to festiwal skupiający się na serialach, którego piąta edycja odbędzie się w dniach 1-3 maja w Krakowie. Jest on częścią festiwalu Netia Off Camera i ma miejsce w kompleksie MOS/Arteteka WBP w Krakowie/Pauza in Garden (ulica Rajska 12) oraz w Centrum Kinowym ARS (ulica Św. Tomasza 11). Tematami wiodącymi mają być: produkcje skandynawskie, koreańskie i rosyjskie, seriale true crime, rola kobiet przed i za kamerą, dystopie oraz międzynarodowa popularność seriali nieanglojęzycznych.

Co z biletami?

Wstęp na imprezę jest darmowy, wejściówkę dostaje się po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest TUTAJ.

Jak wygląda plan imprezy?

Podczas SerialConu fani serialu mogą uczestniczyć w spotkaniach, panelach dyskusyjnych oraz warsztatach z ekspertami. Pełen harmonogram imprezy można sprawdzić TUTAJ. Dodatkowo nocą mają odbywać się maratony seriali. W tym roku zaplanowano pokazy dwóch seriali wyprodukowanych przez CANAL+ – „KRUK. Szepty słychać po zmroku” i drugiego sezonu „Belfra”, a także duńskiego „Ride upon the Storm” oraz brytyjskiego „Hard Sun”, które emitowane są przez stację Canal+ w naszym kraju.

Filmik promujący zeszłoroczną edycję (nowy prawdopodobnie pojawi się w momencie rozpoczęcia festiwalu):

Jacy goście zjawią się na tegorocznej edycji?

  • Ekipy seriali „Kruk. Szepty słychać po zmroku” i „Diagnoza”.
  • Osoby znane z internetowej sceny serialowej, czyli między innymi: Zwierz Popkulturalny, Jakbyniepaczeć, Catus Geekus, Wanna Pełna Zombie, Mysza Movie.
  • Sarrah Dollard, australijska scenarzystka znana z pracy przy „Primeval”, „Merlin”, „Being Human”, „You, Me and the Apocalypse”, „The White Princess”, przy kultowej australijskiej telenoweli „Neighbours” – a także przy serialu „Doctor Who”.
  • Rochelle Dancel, brytyjska producentka („B.J. Fletcher: Private Eye”, „Producing Juliet”) i twórczyni licznych seriali internetowych. Rochelle będzie doradzać, jak rozkręcić swoją karierę oraz jak wypromować swój kanał, bloga, serial, albo nawet samego siebie.
  • Lisa Gifford, doświadczona scenarzystka, która od dwóch lat jest showrunnerką brytyjskiego „EastEnders”.
  • Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz, stojąca za sukcesem seriali „Druga szansa” i „Diagnoza”, która poprowadzi warsztaty scenariuszowe.
  • Maude Hirst, aktorka znana z ról Kat Ashley w „The Tudors” i Helgi w „Vikings”. Maude opowie o pracy przy produkcjach kostiumowych i weźmie udział w dyskusji na temat popularności seriali lokalnych.
  • Darren Bransford, brytyjski aktor, reżyser i producent z rolami w serialach takich jak „Hollyoaks”, „Holby City”, „Casualty”. Darren zadebiutował niedawno w polskiej telewizji rolą w serialu TVNu „Diagnoza”. Poprowadzi on warsztaty aktorskie.

Dlaczego warto się tam wybrać?

SerialCon radzi sobie znakomicie z zapraszaniem osób mających wiele stycznego z serialami – to tutaj można posłuchać świetnych prelekcji od znanych osób w popkulturowym świecie oraz aktorów i twórców seriali. Zapraszamy szczególnie na panele prowadzone przez nasze redaktorki: Joannę Brom (Wanna Pełna Zombie) oraz Ankę Szatan (Piekielna Strona Popkultury), które opowiedzą między innymi o tym, jak nostalgia wpływa na nasze wrażenia o serialach z dzieciństwa i za co kochamy teen dramy. Wizyta na SerialConie na pewno nie okaże się stratą czasu.

Źródło: offcamera.pl

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.