Aktualności

Dyrektorka Amazon Studios, Jennifer Salke, podała kilka nowych informacji na temat nadchodzącego serialu z uniwersum „The Lord of the Rings”.

Prace nad produkcją, której budżet wynosi ponad 500 milionów dolarów, powoli idą do przodu. Niedawno informowaliśmy o tym, że serial najprawdopodobniej opowiadać będzie historię Aragorna oraz o oświadczeniu Petera Jacksona, że nie ma zamiaru powracać do pracy przy „The Lord of the Rings”. Dyrektorka Amazon Studios, Jennifer Salke, odbyła ponad trzygodzinną rozmowę z wnukiem Tolkiena, Simonem, który zajmuje się dziedzictwem słynnego pisarza, na temat przyszłości serialu osadzonego w Śródziemiu.

Jennifer Salke, Lord of the Rings, Amazon, sezon 1
Jennifer Salke, dyrektorka Amazon Studios
 

Według Salke pomiędzy Amazonem a rodziną Tolkiena istnieje partnerstwo przy pracy nad serialem. Dyrektorka zapytana o szczegóły samej produkcji oznajmiła, że nie będzie to remake filmów, ale nie będzie to też coś zupełnie nowego. Przywołując wypowiedzi aktorów grających w trylogii Petera Jacksona na temat ich chęci uczestnictwa w serialu, fani rozpoczęli spekulacje, czy oznacza to, że zobaczymy postacie znane z filmów.

Amazon rozpoczął aktualnie kolejny bardzo istotny etap produkcji, czyli poszukiwania scenarzystów. Bardzo możliwe jest także, że ekipa produkcyjna uda się w sprawdzone już lokacje w Nowej Zelandii, gdzie zostanie nakręcony serial. Kolejnym dużym krokiem ma być rozpoczęcie castingu, który już teraz budzi ogromne emocje wśród fanów Śródziemia.

Źródło: indiewire.com

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności