1
Aktualności

Scenarzysta Michael Hirst połączy swoje siły z reżyserem Martinem Scorsese przy produkcji serialu opowiadających o starożytnym Rzymie.

Prace nad serialem zatytułowanym „The Caesars” zostały już rozpoczęte: powstał scenariusz pierwszego odcinka oraz zarys fabuły całego pierwszego sezonu. Twórcy nie ukrywają, że liczą na więcej, ale wszystko zależy od tego, jak zostanie przyjęty serial.

Fabuła opowiadać będzie o młodych i pełnych życia władcach Rzymu oraz o ich drodze na szczyt politycznej drabiny. Serial nie pominie również postaci Juliusza Cezara, skupiając się na jego pierwszych latach władzy. Hirst i Scorsese zapewnili, że chcą pokazać zupełnie inne spojrzenie na tę historyczną postać, która według nich, poprzez ukazywanie jej jako dojrzałego władcy, wiele traci. Zamiast tego postanowiono skupić się na młodzieńczych ambicjach Cezara oraz innych władców Rzymu. Głównym celem serii ma być pokazanie, jak bardzo żywą kulturą było społeczeństwo, które z małego miasteczka stało się najpotężniejszym państwem tamtego okresu.

Michael Hirst, The Caesars, Vikings
Michael Hirst

Do produkcji zaangażowany został brytyjski scenarzysta Michael Hirst, który jest dobrze znany z „Vikings” czy „The Tudors”. Hirst nie ukrywa swojej ekscytacji związanej z pracą ze Scorsese. Zapytany o to, co myśli o nadchodzącej współpracy, odpowiedział:

On (Scorsese) naprawdę kocha ten okres w historii i bardzo wiele o nim wie. Zadzwonił do Justina Pollarda, mojego historycznego doradcy. Rozmawiali częściowo po łacinie o źródłach do fabuły oraz o rzymskiej poezji.

Scorsese widziałby w głównych rolach Leonardo DiCaprio i Daniela Day-Lewisa. Zapytany o szczegóły Hirst tajemniczo odpowiedział, że zaletą pracy ze Scorsese jet fakt, że wszyscy aktorzy chcą z nim współpracować. Pomimo że twórcy nie mówią nic wprost, po takiej wypowiedzi można chyba śmiało założyć, że na ekranie zobaczymy aktorów z pierwszej ligi. Nie jest również tajemnicą, że Scorsese od dawna przymierzał się do stworzenia serialu o Rzymie, więc zapewne postara się skłonić do współpracy każdego, kto mu przyjdzie do głowy.

Rozpoczęcie zdjęć planowane jest na rok 2019.

Źródło: theguardian.com

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

  • Mausner
    Mausner

    Scorsese pewnie zrobi to tak, jak było z Boardwalk Empire, czyli wyreżyseruje pilotażowy odcinek, a przy całej reszcie będzie pełnił rolę producenta. Co do Hirsta mam wątpliwości, bo patrząc na jego ahistoryczną radosną twórczość w Wikingach, może wyjść różnie.