Aktualności

Jeden z najgłośniejszych koreańskich filmów ostatnich lat prawdopodobnie doczeka się swojej serialowej wersji. Za produkcję odpowiedzialne ma być HBO.

„Parasite”, czyli czarny koń tegorocznego sezonu nagród filmowych już wkrótce może doczekać się serialowej adaptacji. Po zaciekłej walce (m.in. z Netflixem) prawa do stworzenia anglojęzycznej wersji filmu zdobyło HBO, które wedle doniesień właśnie negocjuje szczegóły umowy. 

Za serial odpowiedzialni będą Bong Joon Ho, czyli reżyser i scenarzysta „Parasite”, oraz Adam McKay – producent bardzo dobrze przyjętego „Succession” od HBO, a także reżyser i scenarzysta filmów takich jak „Vice” i „Big Short”. Nieznane są jednak pozostałe szczegóły – nie wiemy czy serial będzie remakiem, kontynuacją czy też innym bezpośrednim nawiązaniem do fabuły połudiowokoreańskiego filmu. 

Parasite, HBO
Kadr z filmu „Parasite”

„Parasite” to opowieść o mieszkającym w slumsach Ki-taeku i jego rodzinie, którzy korzystając z okazji i podstępu, znajdują zatrudnienie w domu bogatych Parksów. Całość stanowi gatunkową hybrydę, swobodnie przechodzi od komedii przez dramat aż do horroru, poruszając przy tym szereg problemów, szczególny nacisk kładąc na różnice klasowe i nierówności społeczne. Film stał się ulubieńcem krytyków (w serwisie Rotten Tomatoes 99% z 350 ocen jest pozytywnych) oraz widzów, którzy tłumnie odwiedzają kina, dzięki czemu „Parasite” zarobiło już blisko 130 milionów dolarów na całym świecie.

Źródło: deadline.com

 

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.