Aktualności

Jeśli znacie serię „Dom Nocy” głównie skierowaną do nastolatków, to będziecie zachwyceni tą wiadomością, ponieważ producenci „Shadowhunters” zrobią serial na podstawie tych właśnie książek! Więcej szczegółów poniżej!

Producenci serialu „Shadowhunters”, Don Carmody i David Cormican pracują nad serialem, który ma być pierwszą adaptacją serii książek „House of Night” (znanych pod polskim tytułem „Dom Nocy”) autorstwa P. C. Cast oraz Kristin Cast. 

Według Victora Hadida, który ma prawa do produkcji, panowie są idealnymi kandydatami do przedstawienia tej historii światu, a przede wszystkim fanom całej serii. Oboje mają za sobą długoletnią współpracę między innymi przy „Shadowhunters”, jak i przy filmie takim jak „Silent Hill” czy kilku częściach „Resident Evil”.

Hadida wypowiedział się na ten temat:

Wraz z moim bratem Samuelem nabyliśmy prawa do tej niesamowitej serii kilka lat temu, mój brat zmarł zanim zdążyliśmy znaleźć odpowiednich partnerów do zrealizowania produkcji. Cieszę się, że nasi dobrzy przyjaciele Don i David, dołączą do nas w tej podróży, aby odtworzyć niezwykły świat jaki stworzyły P.C. i Kristin.

don i david, producenci shadowhunters, dom nocy

Carmody również dodał parę słów:

Znaliśmy się i współpracowaliśmy z Samuelem i Victorem przy wielu udanych projektach w ciągu ostatnich piętnastu lat. Jesteśmy zaszczyceni, że Victor poprosił właśnie nas, o dołączenie do niego w realizacji wizji tych książek, które jak wiemy wiele znaczyły do Samuela.

Fabuła serii osadzona jest w świecie, w którym wampiry żyją między ludźmi, ale wciąż budzą obawy. Akcja podąża za historią Zoey Redbird, 16-letniej uczennicy, która zostaje wybrana do akademii Domu Nocy. Szkoły, która przygotowuje do bycia wampirem.

autorki książek, pc cast, kristin cast
Autorki książek – Kristin i P.C. Cast

Autorki książek również wypowiedziały się w tym temacie:

Kristin i ja jesteśmy zachwycone tym, że Don i David dołączyli do drużyny Cast! Uwielbiamy ich pracę i wierzymy, że uszanują historię „Domu Nocy”, gdy przywrócą ją do życia w nowej wersji medialnej. Cieszymy się na to, co przyniesie nam przyszłość.

Data premiery serialu nie jest jeszcze znana, a o pozostałych szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.