Aktualności

Stacja Sky zainwestowała w nowy serial dramatyczny dla młodzieży. Jego akcja będzie kręcić się wokół młodej modelki.

Produkcja dostała zamówienie na 26 odcinków, które będą trwały po 30 minut. W główną rolę wcieli się Ella Balinska, nowa gwiazda brytyjskiej telewizji. 

Zdjęcia do serialu mają rozpocząć się tego lata, a premiera serialu przewidziana jest na wiosnę 2019 roku. Dystrybucją na świat zajmie się ZDF Enterprises.

Ella Ballinska
Ella Ballinska wcieli się w główną bohaterkę

„The Athena” to historia, w której kariera młodej modelki Nyeli Malik upada, gdy odważyła się powiedzieć, że znany projektant potraktował ją przedmiotowo. Nyela stwierdzi, że woli zaprojektować własne ubrania, niż nosić czyjeś i wygrywa miejsce w Athenie, najbardziej prestiżowej szkole artystycznej w Londynie. Dla bohaterki to nowy początek, ale także zupełnie nowe wyzwania. Szkoła jest pełna niesamowicie kreatywnych, ambitnych uczniów – fotografów, projektantów kostiumów, grafików czy twórców biżuterii, którzy zrobią wszystko, by spełnić swoje marzenia. Gdy Nyela stara się odnaleźć w tym nowym, porywającym świecie, zostaje również z powrotem wciągnięta w swoją przeszłość za sprawą jej przyjaciółek, modelek –  Miju i Lexy.

Scenariusz „The Athena” napisała Holly Philips. W zespole znaleźli się także kompozytor Ilan Eshkeri, producent serii Paul McKenzie, reżyserka Isabelle Sieb, zaś Foz Allan został producentem wykonawczym. 

Ella Ballinska
Główna bohaterka serialu

Scenarzystka opowiedziała o swoim nowym projekcie:

Młodym ludziom ciągle powtarza się, że powinni być bardziej praktyczni i rozsądni. W serialu opowiadam historię młodych ludzi, którzy wyrażają siebie, zmieniają się, rosną i są kreatywni. Uwielbiam to.

Szefowa programów dla dzieci w Zjednoczonym Królestwie i Irlandii od Sky o „The Athena”:

Szukaliśmy odpowiedniego serialu dla naszej młodej widowni (w przedziale od 9 do 12 lat), gdy Foz przyniósł „The Athena” od razu zostaliśmy ujęci przez bogatą dramaturgię zaoferowaną przez to kreatywne środowisko, brytyjską obsadę oraz wysokie standardy produkcji oferowane przez firmę Bryncoed Productions. To bardzo ambitny projekt, ale wiemy, że nasi nastolatkowie pokochają te postacie, które wkraczają na kolejny poziom swojej edukacji i docenią historię o stawaniu się niezależnym, przyjaźniach i odnajdowaniu swojego zdania. 

Foz Allan dodał:

Pomoc młodym ludziom, w szczególności dziewczynom, w odnalezieniu własnego zdania to nie tylko ekscytujące, ale niezwykle ważne zadanie. W przypadku „The Athena” pomogło nam to także zaangażować do projektu wysokoocenianych ludzi, na przykład projektantkę produkcji Janet Flint czy Cinders Forshaw zajmującą się „Poldarkiem”.  Serial ma w sobie „Euro cool”, co czyni go znaczącym dodatkiem do  innych dramatycznych seriali dla nastolatków. Nie możemy się doczekać aż dołożymy ten luz do kreatywnośći i rzemiosła.

Źródło: deadline.com

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.