Aktualności

Stacja NBC udostępniła pierwszy zwiastun swojej inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami produkcji musicalowej „Rise”.

Serial skupi się na losach amerykańskiego nauczyciela Lou Mazzuchelliego, którego przybycie do szkoły odmieni życie uczniów. Musical bazuje na powieści Michaela Sokolove’a – „Drama High”. Autor opisał w niej prawdziwe wydarzenia z jednej ze szkół w Pensylwanii.

Wiele wskazuje na to, że serial będzie duchowym spadkobiercą „Glee”, gdyż podobnie jak w przypadku produkcji FOX, fabuła nowego projektu NBC skupi się wokół nauczyciela i jego zdolnych wychowanków. Patrząc jednak na zwiastun „Rise”, widać wyraźną różnicę – klimat produkcji. Zakończone kilka lat temu „Glee” w wielu aspektach było serialem cukierkowym, czasami wręcz przesadzonym, natomiast NBC ewidentnie stawia na dramat. 

W rolę nauczyciela wcieli się znany z „How I Met Your Mother” Josh Randor, a producentem wykonawczym został Jason Katims („Parenthood”, „Friday Night Lights”). Randorowi partnerować będą między innymi znana z występów na Brodwayu Stephanie J. Block czy nominowana do nagrody Tony – Rosie Perez. W serialu pojawią się również: Joe Tippett („The Blacklist”), Sean Grandillo („Scream”), Billy Joe Kiessling, Marley Shelton oraz Damon J. Gillespie.

Produkcja zajmie w ramówce miejsce „This is Us”, debiutując 13 marca 2018 roku na antenie NBC. 

Źródło: ew.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale