Aktualności

ITV stworzy serial na podstawie książki Jane Austen. Będzie to adaptacja nieukończonego dzieła pisarki.

Kolejna książka Jane Austen zostanie adaptowana na serial telewizyjny. Sprawa jest o tyle ciekawa, że scenarzyści zekranizują „Sanditon”, które nigdy nie zostało dokończone.

Powieść zaczęła powstawać na kilka miesięcy przed śmiercią popularnej pisarki w 1817 roku. Jedenaście rozdziałów, które napisała Austen, zostanie przerobionych na osiem godzinnych odcinków.

Za pracę nad serialem mają odpowiadać Andrew Davis („War & Peace”, „Les Miserables”, „Pride and Prejudice”), Belinda Campbell („Death in Paradise”, „Dickensian”, „Hooten & The Lady”) oraz Rebecca Eaton („Masterpiece”).

Okłada Sandition
Jedna z okładek powieści

„Sanditon” to historia radośnie impulsywnej, charakternej i nietuzinkowej Charlotte Heywood i jej relacji z dowcipnym, czarującym i nieco porywczym Sidneyem Parkerem. Kobieta przez przypadek trafia z wiejskiego domowstwa Willingden do nowo powstającego przybrzeżnego kurortu o tytułowej nazwie.

Charlotte spotyka tam intrygi i miłostki, a także osoby, których fortuny zależą od komercyjnego sukcesu kurortu. Widzów czeka mnóstwo zwrotów akcji, podróże od zachodnich Indii do alejek w Londynie, postacie mające ukryte motywy, a także Charlotte szukająca miłości.

Andrew Davis w ten sposób wypowiedział się o serialu:

Jane Austen napisała tylko fragment swojej ostatniej powieści przed śmiercią, ale co to jest za fragment! W historii są przedsiębiorczy bracia, krętactwa finansowe, dziedziczka zachodnich Indii oraz kilka nagich kąpieli. 

Polly Hill o współpracy ze scenarzystą:

Davis posiada niesamowity rekord odważnych i oryginalnych adaptacji. Jego scenariusz był bogatą, romatyczną sagą rodzinną utworzoną na fundamentach opowieści Jane Austen. 

Belinda Campbell  dodała:

Scenariusze Andrew Daviesa robią niezwykłe wrażenie i noszą w sobie wszystkie cechy kąśliwego komentarza o społeczeństwie, są także realistyczne, co pokazuje, dlaczego Austen jest najchętniej czytaną angielską pisarką. 

Za dystrybucję serialu na cały świat odpowiedzialne będzie BBC Studios. 

Źródło: hollywoodreporter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.