Aktualności

Dla większości serialomaniaków dobry serial to dobry antagonista. Od „złej” postaci zależą losy głównego bohatera i ma to niewątpliwie duży (jeśli nie największy) wpływ na fabułę. Twórcy adaptacji „Chilling Adventures of Sabrina” ogłosili wyniki castingu do roli czarnego charakteru. Panie i panowie – powitajmy ojca Blackwooda.

Niezatytułowany serial Netflixa będzie mroczną adaptacją przygód nastoletniej pół-czarownicy, Sabriny Spellman (Kiernan Shipka), której postać znana jest z serii komiksów „Chilling Adventures of Sabrina” oraz popularnego sitcomu „Sabrina, the Teenage Witch” z 1996 roku.

richard coyle, father blackwood, chilling adventures of sabrina, netflix
Richard Coyle w „Crossbones” (zdjęcie: NBC)

Ostatnio pisaliśmy o obsadzeniu ról ciotek Sabriny – Zeldy (Miranda Otto) oraz Hildy (Lucy Davis). Nadszedł czas, by widzowie poznali naczelnego antagonistę. W postać wcieli się Richard Coyle, znany m.in z „Crossbones”. Zagra ojca Blackwooda, najwyższego księdza Kościoła Nocy oraz dziekana Academy of Unseen Arts. Tak opisują go twórcy:

Bezwzględny i ambitny, Blackwood kryje przerażający i mroczny plan, który doprowadzi do jego bezpośredniego konfliktu z Sabriną i innymi członkami klanu.

Ojciec Blackwood ma być głównym czarnym charakterem, jednak nie jedynym w życiu młodej pół-wiedźmy – jak wiemy, Michelle Gomez wcieli się w Mary Wardell, ulubioną nauczycielkę Sabriny, która została opętana przez służącą diabłu Madame Satan. Jedno jest pewne: nastolatka będzie musiała stawić czoła wielu przeszkodom.

Premiera serialu planowana jest na ten rok.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności