Aktualności

Pomimo że „The Chilling Adventures of Sabrina” początkowo planowany był jako spin-off popularnego serialu młodzieżowego „Riverdale”, emitowanego przez stację The CW, wszystko wskazuje na to, że te dwie historie zostaną zupełnie od siebie oddzielone.

Serialem o nastoletniej czarownicy, Sabrinie Spellman, również miała zająć się The CW, jednak projekt  ostatecznie został przeniesiony do Netflixa. Zamówiono od razu dwa sezony (każdy liczący 10 odcinków), a produkcja ma ruszyć już w lutym.

Pozostało jednak pytanie, czy dojdzie do kooperacji dwóch marek, a tym samym do połączenia wątków „Riverdale” i netflixowej wersji Sabriny. Szef The CW, Mark Pedowitz, w jednym z odcinków podcastu „Archie Digest: A Riverdale Podcast” powiedział, że jak dotąd crossover nie był rozważany w planach. Na razie Netflix koncentruje się na stworzeniu Sabriny jako swojego własnego dzieła. Hayner, jeden z prowadzących podcastu, wyjaśnił:

Na podstawie tego, co powiedział Pedowitz, stacja jest całkowicie skoncentrowana na tym, by Sabrina została w pełni stworzona przez Netflixa. Nie myślą na razie o crossoverach, ale mają nadzieję, że kiedyś będzie możliwość stworzenia czegoś w tym stylu.

Jeśli doszłoby do crossoveru, wprowadziłby on do przyziemnego, realnego świata „Riverdale” nadprzyrodzone elementy z magicznego życia Sabriny. Nie wiadomo jednak, czy miasteczko jest już gotowe na tak gwałtowną zmianę.

Riverdale
Jedno ze zdjęć promocyjnych „Riverdale”

Fabuła „The Chilling Adventures of Sabrina” będzie się skupiała na Sabrinie Spellman, pozornie normalnej, wesołej nastolatce, która w dniu swoich szesnastych urodzin dowiaduje się od swoich ciotek, że jest czarownicą. Z czasem dziewczyna zaczyna wykorzystywać swoje moce do mściwych planów.

Głównym producentem wykonawczym i autorem scenariusza serialu jest twórca „Archie Comics”, Roberto Aquirre-Sacasta, natomiast reżyserem został Lee Toland Krieger („Riverdale”). Będzie on również producentem wykonawczym zaraz obok Grega Berlantiego, Sarah Schechter i prezesa „Archie Comics”, Jona Goldwatera.

Data premiery zaplanowana jest na 2018 rok.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Riverdale

W tajemniczym miasteczku Riverdale w niewyjaśnionych okolicznościach ginie młody chłopak. Grupka przyjaciół stara się rozwiązać zagadkę śmierci Jasona, często pakując …