Aktualności

Zagraniczne media poinformowały o umowie, która została zawarta pomiędzy producentem Ryanem Murphym a serwisem Netflix. Jakie są jej szczegóły?

New York Times poinformował, że znany twórca produkcji serialowych Ryan Murphy („American Crime Story”, „Glee”) podpisał pięcioletnią umowę z Netflixem wartą około 300 milionów dolarów.

Współpraca rozpocznie się z dniem 1 lipca bieżącego roku, bowiem wówczas Murphy’emu wygaśnie współpraca z 21 Century Fox. Od tego momentu będzie tworzył oryginalne produkcje dla największej platformy filmowej i serialowej na świecie. Warto wspomnieć, że o producenta zabiegała również firma Amazon. Nakręcone i zakończone seriale Ryana pozostaną nadal na kanale FOX.

Twórca od wielu lat związany był z marką 21 Century Fox – czy tak duża zmiana wyjdzie mu na dobre? Przekonamy się o tym już wkrótce. Dla przypomnienia – w ostatnim czasie również Shonda Rhimes („Grey’s Anatomy”) zerwała swoją wieloletnią współpracę ze stacją ABC na rzecz Netflixa. Serwis streamingowy coraz bardziej rośnie w siłę, gromadząc wielu uznanych twórców produkcji telewizyjnych pod swoimi skrzydłami.

Ryan Murphy, Glee, American Horror Story, Geud, Netflix, 21 Century Fox
Ryan Murphy
 

Ryan Murphy jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów telewizyjnych, zrealizował takie seriale jak „Glee”, „American Horror Story”, „American Crime Story” oraz „Feud”. Jego produkcje są najchętniej oglądanymi serialami stacji FOX, dlatego utrata Murphy’ego na pewno odbije się mocno na jej ramówce. 

Źródło: New York Times

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.