Aktualności

Stacja FX poinformowała, że zamówiła serial „Pose”, którego twórcą jest legendarny w świecie seriali Ryan Murphy.

Fabuła najnowszego dzieła twórcy takich hitów jak „American Horror Story” czy „American Crime Story” opierać się będzie na przedstawieniu społeczeństwa Manhattanu w latach 80. Produkcja skupi się na zróżnicowaniu tamtego okresu, który ukształtował luksusowy styl życia elit oraz kulturowe zaplecze miasta.

Pierwsze informacje na temat możliwego pojawienia się serialu „Pose” dla stacji FX ujrzały światło dzienne już w marcu 2017 roku, natomiast w październiku  stacja potwierdziła, że zamówiła odcinek pilotażowy. Dyrektor generalny stacji FX tak skomentował całą sprawę:

 W ciągu 15 lat, podczas których współpracowaliśmy z Ryanem, wielokrotnie pokazywał, że historia każdej osoby jest radosna, pouczająca i warta opowiedzenia.

Ryan Murphy

 

Murphy podkreśla, że jest bardzo podekscytowany projektem, który prowadzi. Według niego serial „Pose” opowiadać będzie o poszukiwaniu tożsamości, rodziny i szacunku. Całość serialu będzie utrzymana w stylu tanecznego musicalu, a większość aktorów i aktorek to osoby pochodzące ze środowisk LGBTQ, co jest sytuacją bez precedensu w amerykańskiej telewizji. Prace na planie rozpoczną się w lutym 2018 roku.

 W projekt początkowo zaangażowana była laureatka nagrody Emmy Tatiana Maslany, jednak zrezygnowała. Jej miejsce zajęła Charlayne Woodward („People of Earth”). Oprócz niej w serialu pojawią się m.in.: James Van Der Beek („Dawson's Creek”), Kate Mara („House of Cards”) oraz Evan Peters („American Horror Story”).

Pierwszy sezon ma liczyć 8 odcinków. Przewidywana data premiery to lato 2018 roku.

Źródło: variety.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.