1
Aktualności

Ponad 2 lata od emisji dwuodcinkowego czwartego sezonu, ekipa serialu „Luther” od BBC One ponownie spotkała się na planie zdjęciowym.

Laureat Złotego Globa dla najlepszego aktora w miniserialu, Idris Elba, już niebawem powróci na ekrany telewizorów jako John Luther. Kilka dni temu rozpoczęły się zdjęcia do czteroodcinkowego piątego sezonu produkcji.

Oprócz Elby na planie pojawili się chociażby Dermot Crowley („Star Wars: Return of Jedi”) i Michael Smiley („Utopia”). Do obsady dołączyła także Wunmi Mosaku („The End of the F***ing World”, „Black Mirror”), która wcielić się ma w rolę inspektor Catherine Halliday.

Swojego zadowolenia z powrotu do Londynu nie krył Idris Elba, a twórca serialu, Neil Cross, powiedział:

Tęskniliśmy za Johnem Lutherem. Stęskniliśmy się za starymi przyjaciółmi. Chcemy stworzyć najmroczniejszy, najbardziej emocjonujący sezon „Luthera” jaki kiedykolwiek powstał.

Wunmi Mosaku, Luther, John Luther, Luther sezon 5

Wunmi Mosaku dołączyła do obsady serialu

 

„Luther” to produkcja BBC skupiająca się na losach tropiącego seryjnych morderców detektywa, który ponadto zmuszony jest mierzyć się z ogromem własnych problemów. Tym razem John Luther będzie mógł liczyć na wsparcie ze strony inspektor Catherine Halliday. Razem postarają się położyć kres zbrodniom, które stają się coraz bardziej zuchwałe.

Producent wykonawcza odpowiedzialnego za serial BBC Studios – Hilary Salmon – z radością stwierdziła, że niewiele jest seriali, gdzie pierwszy dzień zdjęciowy jest tak wielkim wydarzeniem.  

Piąty sezon produkcji liczył będzie cztery odcinki, a efekty pracy ekipy filmowej przyjdzie nam zobaczyć najprawdopodobniej pod koniec 2018 roku.

Źródło: spoilertv.com

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

  • tosli
    tosli

    Ciekawe czy wróci Alice Morgan?

Powiązane

Seriale

Luther

Detektyw John Luther za wszelką cenę próbuje ocalić świat przed seryjnymi mordercami. Choć jego inteligencja i spryt pozwalają mu osiągać wymierzone cele, mężczyzna …