Aktualności

„A Very English Scandal” odniosło ogromny sukces. Teraz scenarzysta hitu koncentruje się na epidemii AIDS w latach 80. i stworzeniu nowego serialu.

Scenarzysta „Doktor Who” oraz „A Very English Scandal”, Russell T Davies stworzył „The Boys” – pięcioodcinkowy serial dla stacji Channel 4.

Akcja „The Boys” umiejscowiona jest w latach 80. ubiegłego wieku. To historia o AIDS i trójce nieznających się chłopców, którzy w wieku osiemnastu lat opuścili swoje domy i wyruszyli do Londynu. Z roku na rok, odcinek po odcinku, ich życie zmienia się, gdy pojawiają się pogłoski o nowym wirusie, następnie staje się on zagrożeniem, potem sieje terror, a następnie przeistacza się w coś, co łączy ich w walce.

Wraz z dziewczyną, Jill, która ich kocha i im pomaga, przeżywają horror epidemii, ból odrzucenia i uprzedzenia, z którymi homoseksualiści musieli mierzyć się przez całą dekadę.

russell t davies, russell t davies zdjęcie
Russell T Davies

Produkcja serialu rozpocznie się w 2019 roku.

Przeżyłem te czasy i zajęło mi całe dziesięciolecia, aby do tego dojść. Wraz z upływem czasu istnieje niebezpieczeństwo, że historia zostanie zapomniana. Więc to zaszczyt napisać to dla tych, których straciliśmy i tych, którzy przeżyli.

Powiedział Davies.

Źródło: deadline.com 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

A Very English Scandal

Były przywódca Partii Liberalnej, Jeremy Thorp (Hugh Grant) zostaje oskarżony o spisek, w wyniku którego rzekomo miał zginąć jego kochanek.