Aktualności

Producentki stojące za sukcesem „Fleabag” znów stworzą razem serial, tym razem będzie to niezwykła komedia dla HBO o dwójce ludzi, których na nowo połączyła licealna przysięga.

Fabuła „Run” skupi się na Ruby Richardson (Merritt Wever, „Godless”), która po otrzymaniu wiadomości od licealnego chłopaka, Billy’ego Johnsona (Domhnall Gleeson, „Ex Machina”), postanawia porzucić swoje zwyczajne życie na przedmieściach. Wszystko to za sprawą paktu, jaki Ruby i Billy zawiązali przed 17 laty – nie patrząc na to, co w danej chwili robią i jak wygląda ich życie, w momencie w którym oboje napiszą do siebie RUN, uciekną i wsiądą razem do pociągu, by odbyć podróż przez Stany. Jak zapowiadają twórcy, ma być to komedia romantyczna z elementami thrillera. 

W obsadzie, obok Richardson i Gleesona, znaleźli się Phoebe Waller-Bridge („Broadchurch”) w roli Laurel, kobiety którą para spotyka podczas swej podróży, Rich Sommer („Mad Men") jako Laurence, mąż Ruby, Tamara Podemski („Coroner") jako detektyw policji, Babe Cloud oraz Archie Panjabi („The Good Wife”) w roli Fiony, asystentki Billy’ego. 

Scenarzystką serialu jest Vicky Jones, która wraz z m.in. Phoebe Waller-Bridge, Laylą Blackman („Big Little Lies”), Kate Dennis („GLOW”), Kevinem Laffertym („The Umbrella Academy”) czy Jenny Robinson („Killing Eve”) jest także producentką „Run”. Jones i Waller-Bridge współpracowały już ze sobą kilkakrotnie – stworzyły „Fleabag”, „Crashing” oraz „Killing Eve”, które zachwyciły zarówno widzów, jak i krytyków. 

Premiera 12 kwietnia na HBO oraz HBO GO. 

źródło: HBO

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności