Aktualności

Stacja The CW zamierza wyprodukować reboot legendarnego serialu młodzieżowego „Roswell”; zamówiono już pilota.

Należący do najbardziej rozpoznawalnych seriali dla młodzieży, „Roswell”, jako jeden z pierwszych wprowadził do tego rodzaju produkcji wątki sci-fi, które dzisiaj są już niemal standardem. Historia o trójce kosmitów w ludzkiej formie, mieszkających w słynnym miasteczku pośrodku pustyni, szybko zdobyła oddane grono fanów. Kosmiczne intrygi, które sprowadziły ich na Ziemię, są nie mniej istotne dla fabuły serialu niż te bardziej ludzkie relacje, zwykle przypisane nastolatkom. Pierwsze miłości, przyjaźnie oraz niebezpieczeństwa płynące ze strony rządowych agentów to tylko niektóre z licznych wątków obecnych w serialu.

Projekt, którym zajmuje się stacja The CW, ma opowiedzieć znaną historię w zupełnie nowy sposób. Z pierwszych informacji wynika, że fabuła ma skupić się na kobiecie, powracającej po latach do swojego rodzinnego miasteczka. Z przerażeniem odkrywa, że jej licealna miłość, który obecnie pracuje jako policjant, to w rzeczywistości kosmita. Związek z kimś, kogo myślała, że zna, przyniesie jej wiele kłopotów i niejednokrotnie postawi ją w niebezpieczeństwie płynącym ze strony kosmitów, jak i rządu.

Roswell, reboot, The CW, pilot
Kadr z serialu „Roswell” z 1999 roku

Reboot, będący obecnie w fazie przygotowań do nakręcenia odcinka pilotażowego, podobnie jak jego pierwowzór sprzed lat opierać się będzie na serii książek „Roswell High” autorstwa Melindy Metz.

Scenariuszem i produkcją zajmie się Carina Adly MacKenzie („The Flash”) wraz z producentami: Justinem Falveyem („The Americans”), Darrylem Frankiem („Under The Dome”), Lawrencem Benderem („Pulp Fiction”) oraz Kevinem Kellym Brownem, który był odpowiedzialny za produkcję serialu z 1999 roku.

Nie znamy żadnych informacji na temat ewentualnej obsady, serial nie posiada także żadnego oficjalnego tytułu.

Źródło: tvline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Roswell

Z katastrofy ufo ratuje się trójka dzieci, które zostają adoptowane. Przybrani rodzice nie wiedzą, że są oni kosmitami.