Aktualności

Wznowienie „Roseanne” nie zagości jednak dłużej na antenie stacji ABC – przedłużony wcześniej o kolejny sezon serial został dzisiaj oficjalnie skasowany po rasistowskim komentarzu, który umieściła Roseanne Barr w jednym z mediów społecznościowych.

„Roseanne” podczas swojej oryginalnej emisji był jednym z najsłynniejszych amerykańskich sitcomów. Wznowiony pod latach sezon opowiadał dalsze losy typowej amerykańskiej rodziny z jej codziennymi problemami. Najnowsza seria pod względem oglądalności zajmowała drugie miejsce wśród seriali stacji publicznych, przyciągając średnio ponad 13 milionów widzów na odcinek.

Roseanne Barr obraziła w tweecie Valerie Jarrett, doradczynię byłego prezydenta USA, Baracka Obamy:

Tweet aktorki został szybko usunięty, a sama aktorka przeprosiła za tę sytuację tłumacząc, że był to „słaby żart” z jej strony. W związku z tą sytuacją Wanda Sykes, będąca jedną z producentek serialu „Roseanne”, ogłosiła swoje odejście. Na decyzję stacji emitującej serial również nie trzeba było długo czekać. Jak wypowiedziała się szefowa ABC, Channing Dungey:

Wypowiedź Roseanne [Barr] w serwisie Twitter jest odrażająca, pełna nienawiści i niezgodna z wyznawanymi przez nas wartościami, zdecydowaliśmy nad skasowanie jej serialu.

Źródło: hollywoodreporter.com / twitter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale


Roseanne

Odrodzenie popularnego serialu z lat 90. o tym samym tytule. Poznajemy bliżej losy amerykańskiej rodziny robotniczej.


Aktualności
Recenzje