Aktualności

Święta idą do nas wielkimi krokami, co oznacza, że Nowy Rok również zbliża się nieubłaganie szybko. Z tej okazji na podstawie ankiet Netflix stworzył krótkie podsumowanie, umieszczając w nim swoje najpopularniejsze tytuły 2017 roku.

Ku wielkiemu zdziwieniu wszystkich, największą liczbę użytkowników oglądających seriale stacji absolutnie każdego dnia odnotowano w… Meksyku. Pewien użytkownik ze Stanów Zjednoczonych oglądał natomiast „Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl” przez 365 dni z rzędu. Pewien fan z Polski nie został jednak daleko w tyle, ponieważ zobaczył „Bee Movie” aż 184 razy! Nie martwcie się, to jeszcze nic. W pewnym bardzo zimnym i odległym od cywilizacji miejscu ktoś bardzo dzielnie śledził serial „Shameless”. Miejscem tym była sama Antarktyda! Chyba że to znudzona pingwinia rodzina zainteresowała się przygodami Franka i jego pociech.

Według statystyk, w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy użytkownicy poświęcili ponad 140 milionów godzin dziennie na śledzenie losów swoich ulubionych, jak i tych znienawidzonych bohaterów. Jest to aż około miliarda godzin tygodniowo. W Polsce najchętniej wybieranym dniem na seans z Netflixem był 29 października.

 

Przedstawiamy wykaz najchętniej oglądanych przez użytkowników seriali platformy Netflix:

Wolny i okropnie nudny niedzielny dzień? Czy może długa noc, poświęcona przez nas na maraton ulubionego serialu? Horror, kryminał a może komedia? Seriale, które pochłonęliśmy (oglądając je ponad 2 godziny dziennie) w 2017 roku:
 1. „Riverdale”
 2. „Shooter”
 3. „Greenleaf”
 4. „American Vandal”
 5. „Marvel: The Defenders”
 6. „Gilmore Girls: A Year in the Life”
 7. „3%”
 8. „13 Reasons Why”
 9. „Marvel: Iron Fist”
 10. „Ingobernable”

 

 

 

Krótka przerwa pomiędzy zajęciami, a może chwila czasu przed uroczystą kolacją z rodzicami? Seriale, którymi delektowaliśmy się (oglądaliśmy krócej niż przez 2 godziny dziennie) w 2017 roku:
 1. „A Series of Unfortunate Events”
 2. „Neo Yokio”
 3. „The Crown”
 4. „GLOW”
 5. „Friends From College”
 6. „Ozark”
 7. „Atypical”
 8. „Big Mouth”
 9. „Ultimate Beastmaster”
 10. „The Ivory Game”

 

 

 

Bezwstydne, nocne ucieczki z sypialni i szybkie wyłączanie telwizora przed drugą połówką. Oto seriale, które sprawiły, że zdradzaliśmy w 2017 roku:
 1. „Sense8”
 2. „The Black Mirror”
 3. „Stranger Things”
 4. „13 Reason Why”
 5. „One Day at a Time”
 6. „Marvel: Iron Fist”
 7. „Marvel: The Defenders”
 8. „Better Call Saul”
 9. „Santa Clarita Diet”
 10. „Star Trek: Discovery”

 

 

 

Niedzielne, rodzinne popołudnie, schabowy i serial. Seriale, dzięki którym zbliżyliśmy się do siebie w 2017 roku:
 1. „13 Reasons Why”
 2. „A Series of Unfortunate Events”
 3. „One Day at a Time”
 4. „Stranger Things”
 5. „Anne with an E”
 6. „Atypical”
 7. „Chef’s Table”
 8. „The Worst Witch”
 9. „The Good Place”
 10. „Star Trek: Discovery”

 

 

 

Badania mierzone były na podstawie przypadającej na jednego oglądającego liczby godzin poświęconych dziennie na oglądanie seriali w okresie od 1 listopada 2016 roku do 1 listopada 2017 roku. Dane zawierają wyłącznie premiery nowych seriali lub nowych sezonów seriali w serwisie Netflix w podanym wcześniej czasie. Zostały one określone za pomocą ponad 60 000 ankiet pochodzących z 32 różnych krajów świata.

Źródło: media.netflix.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Riverdale

W tajemniczym miasteczku Riverdale w niewyjaśnionych okolicznościach ginie młody chłopak. Grupka przyjaciół stara się rozwiązać zagadkę śmierci Jasona, często pakując …


Sense8

Ósemka ludzi obdarzona nadprzyrodzonymi zdolnościami pomimo dzielących ich kilometrów nawiązuje przyjaźń. Mogą telepatycznie porozumiewać się z pozostałymi członkami …


A Series of Unfortunate Events

Wioletka, Klaus i Słoneczko po nieoczekiwanej śmierci rodziców mają zostać oddani do najbliższego krewnego, tak jak zostało napisane to w testamencie. Przez pomyłkę …


13 Reasons Why

Kiedy Clay Jensen znajduje pod drzwiami swojego domu tajemnicze pudełko z kasetami, jego życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Okazuje się, że kasety nagrała …