Aktualności

Stacja Syfy postanowiła zamówić pilot serialu „Resident Alien” na podstawie komiksu o tym samym tytule.

Tytułowy kosmita rozbija się na naszej wspaniałej planecie, a dokładniej w Stanach Zjednoczonych. Udaje mu się w ostatniej chwili przed katastrofą nadać sygnał S.O.S, ale nie wiadomo, czy ktoś go odebrał i czy może liczyć na ratunek. Nie mając większego wyboru, główny bohater musi wtopić się w społeczeństwo Ziemian najlepiej jak tylko potrafi. Przejmuje tożsamość małomiasteczkowego lekarza i z czasem zaczyna zabijać nudę, rozwiązując zagadki kryminalne, których nie brak w okolicy.

Resident Alien, Syfy, komiks, sezon 1, serial
Okładka komiksu „Resident Alien”
 

Komiks „Resident Alien” jest pełen czarnego humoru i równie mrocznego klimatu. Twórcy serialu obiecują, że nie inaczej będzie z ich dziełem. Ma to być satyra na amerykańskie społeczeństwo, ale także próba odpowiedzenia na fundamentalne w świecie science fiction pytanie: czy ludzie są warci ocalenia?

Adaptacją komiksu na potrzeby telewizji zajmie się Chris Sheridan („Family Guy”), a za produkcję odpowiadać będą: Mike Richardson („The Mask”), Keith Goldberg („The Legend of Tarzan”) oraz Justin Falvey i Darryl Frank („The Americans”). Data premiery nie jest znana.

Źródło: hollywoodreporter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.