1
Aktualności

Do grona oryginalnych seriali Netflixa dołączy „Messiah”. To produkcja mająca poruszyć tematy religijne i skłonić widzów do refleksji: co by się wydarzyło, gdyby teraz, w naszych czasach, pojawił się człowiek twierdzący, że jest Mesjaszem?

Za powstanie „Messiah” odpowiada duet producentów Romy Downey oraz Marka Burnetta (zdjęcie w nagłówku). Małżonkowie mają na koncie kilka produkcji o tematyce religijnej, w tym miniserial „The Bible”. Autorem scenariusza jest Michael Petroni; w jego dorobku znajdują się takie filmy jak „The Book Thief” czy „The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader”. Reżyserem został James McTeigue, ceniony m.in. za „V for Vendetta”.

James McTeigue, reżyser

 

Akcja serialu będzie osadzona we współczesności. W „Messiah” tytułowy bohater nie objawił się ponad dwa tysiące lat temu, lecz dopiero teraz. Widzowie będą obserwować reakcje zwyczajnych ludzi, mediów oraz wielkich organizacji na Mesjasza, rozpoczynającego swoje nauki i zrzeszającego wiernych. Czy to rzeczywiście Bóg, czy może szaleniec?

Jak mówi Cindy Holland, wiceprezes Netflixa: 

„Messiah” zapowiada się na fascynujący serial dla ludzi każdej wiary i ekscytujący dramat, wypełniony złożonymi postaciami osadzonymi na ziemskiej scenie.

Netflix zapowiedział premierę serialu na 2019 rok.

Źródło: deadline.com

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Bible

„Biblia” to produkcja telewizyjna, ale zrealizowana z niebywałym rozmachem inscenizacyjnym, a przy tym z drobiazgową, dokumentalną dbałością o prawdę historyczną …