Aktualności

Reg E. Cathey zmarł 9 lutego w Nowym Jorku. Przyczyny śmierci nie są jak na razie znane. Aktor miał 59 lat.

Wiele stacji i producentów nie ukrywa swojego żalu w związku ze śmiercią Catheya. Był szanowany i ceniony za swoje role. Nieszczęśliwą wiadomość przekazał David Simon – twórca serialu „The Wire”, przy którym miał okazję pracować ze zmarłym.

Reg Cathey, 1958-2018. Nie tylko świetny, mistrzowski aktor, ale po prostu jeden z najbardziej zachwycających ludzi, z którymi dzieliłem kilka długich dni na planie. Reg, wspomnienie o tobie jest wielkim błogosławieństwem.

aktor, Reg Cathey nie żyje, Reg Cathey, House of Cards

Reg E. Cathey

 

Aktor urodził się 18 sierpnia 1958 roku w Alabamie. Swoje dzieciństwo spędził w Niemczech. Po liceum podjął studia teatralne na Uniwersytecie w Yale. Zyskał sławę m.in. za rolę w „Square One” z 1987 roku. Wystąpił również w takich produkcjach jak „The Wire” czy „Oz”. Dzięki angażowi w „House of Cards” otrzymał nagrodę Emmy za najlepszy męski gościnny występ w serialu dramatycznym.

Źródło: tvline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale


House of Cards

Zostać politykiem może każdy, ale osiągnąć w tej dziedzinie rzeczy wielkie mogą jedynie ludzie silni i bezwzględni. Posiadanie takiej etykietki jest największym …


The Wire

Grupa policjantów z Baltimore wypowiada wojnę narkotykową lokalnym bossom.