Aktualności

To już drugie podejście stacji The CW, by stworzyć serial bazujący na „Charmed” (1998-2006). Tym razem postawiono jednak na czasy współczesne i zamówiono pilota produkcji. Jeśli spełni on oczekiwania, to planowany od pewnego czasu pomysł może wreszcie zagościć na naszych ekranach.

„Charmed” zadebiutowało w 1998 roku. Opowiadał o siostrach Halliwell – niezwykle potężnych wiedźmach, z których każda posiadała unikalną moc. Powstało łącznie osiem sezonów, a sama produkcja cieszyła się wielkim uznaniem wśród widzów.

Zeszłoroczny pomysł na odnowioną wersję „Charmed” zakładał czas akcji w 1976 roku i wprowadzał nowe trio wiedźm. Stworzeniem reboota miała zająć się m.in. Jennie Snyder Urman, lecz ze względu na pracę nad serialem „Jane the Virgin” (którego jest twórczynią i producentką), projekt ten odłożono. Najnowszy scenariusz „Charmed”, napisany przez Jessicę O’Toole („The Carrie Diaries”, „Jane by Design”) oraz Amy Rardin („Greek”, „Jane the Virgin”) został oparty na historii stworzonej przez Urman; fabuła ma jednak rozgrywać się w czasach współczesnych. Stacja zamówiła odcinek pilotażowy krótko po otrzymaniu scenariusza, którego opis brzmi następująco:

Ten śmiały, zabawny, feministyczny reboot oryginalej produkcji skupia się na trzech siostrach mieszkających w miasteczku studenckim, które odkrywają, że są czarownicami. Między zwalczaniem nadprzyrodzonych demonów, burzeniem patriarchatu i utrzymaniem więzi rodzinnych, praca wiedźmy nigdy nie ma końca.

Charmed, reboot, Czarodziejski, Halliwell, siostry Halliwell, Prue Halliwell, Paige Halliwell, Piper Halliwell, Phoebe Halliwell, The CW
Kadr z oryginalnego serialu „Charmed”

 

Warto wspomnieć, że pierwsze próby stworzenia nowego „Charmed” miały miejsce już kilka lat wcześniej, kiedy to stacja CBS w 2013 roku zamówiła scenariusz odcinka pilotażowego. Ostatecznie nie doszło jednak do rozpoczęcia zdjęć. Sam pomysł został wtedy negatywnie przyjęty przez aktorki występujące w oryginalnej produkcji, które wyraziły swoją niepochlebną opinię za pomocą Twittera.

Obsada pilota nowej wersji nie jest jeszcze znana.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Charmed

Serial opowiada o przygodach trzech sióstr czarownic mieszkających w San Francisco. Jak to czarownice posiadają nadprzyrodzone moce, które pomagają im w walce z …