Aktualności

Zaledwie kilka tygodni dzieli nas od nowego sezonu „The Crown”. Netflix przedstawił datę premiery oraz wypuścił zwiastun drugiej serii.

Stacja potwierdziła, że premiera „The Crown” odbędzie się w piątek 8 grudnia, zaś sezon będzie składał się z dziesięciu odcinków. 

 

Co nas czeka w nowym sezonie?

Fabuła skupi się na latach 1956-1964 i będzie kontynuacją historycznych losów królowej Elżbiety (w tej roli Claire Foy) oraz księcia Filipa (Matt Smith).

Jako widzowie będziemy mogli podążyć za historią od momentu najazdu Sił Zbrojnych Jej Królewskiej Mości na Egipt, aż po dyplomatyczne podróże pary królewskiej, wizytę Kennedych i skandale związane z księżniczką Małgorzatą. 

To zaledwie ułamek tego, co zobaczymy. Zarówno Claire Foy, jak i Matt Smith zdradzają dla EW, że drugi sezon ukaże wciąż zmieniające się role Elżbiety i Filipa, na co wpływ będzie miała nie tylko polityka, ale także rodzicielstwo i rytmiczne lata 60. To okres, za którym nie tak łatwo nadążyć, łapiąc krótki oddech pomiędzy jednym a drugim kryzysem politycznym. 

Jeżeli sugerować się zwiastunem, Filip odbędzie kilkumiesięczną podróż jachtem z dala od swojej rodziny, co wpłynie na nastroje polityczne i wywoła niejedną plotkę o możliwych zdradach księcia. Z kolei księżniczka Małgorzata nawiąże nową, niezbyt zdrową, ale romantyczną relację, która – według słów Vanessy Kirby – będzie „ekscytująca, niebezpieczna i dysfunkcyjna”. Jak wiemy z historii, ta znajomość zakończy się małżeństwem i rodzicielstwem. 

gfdgfd

Kogo ujrzymy na ekranie?

Drugi sezon „The Crown” to ostatni, w którym zagrają Claire Foy oraz Matt Smith. W trzeciej oraz czwartej serii zostaną zastąpieni przez nową parę aktorów. W rolę królowej Elżbiety wcieli się Olivia Colman, nie potwierdzono jeszcze, kto zagra księcia Filipa.

Do obsady dołącza także Michael C. Hall (znany z „Dextera”) – zagra Johna F. Kennedy’ego, zaś u jego boku jako Jackie Kennedy stanie Jodi Balfour. 

Kennedy to naturalny lider i wspaniały mówca, który nie lubi, gdy przyćmiewa go czyjś blask… W tym blask jego żony, Jackie, która wydaje się być urodzona do roli Pierwszej Damy. To nieśmiała kobieta, która zdobywa ogromną popularność.

Wiadomo też, że w roli Winstona Churchilla nie zobaczymy już Johna Lithgowa, który za swoją kreację otrzymał między innymi nagrodę Emmy. Aktora zastąpi Anthony Eden.

 

źródło: EW.com, digitalspy.com, express.co.uk

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Crown

Królowa Elżbieta jest symbolem Anglii i autorytetem. Akcja serialu opisującego jej losy rozpoczyna się w roku 1947 – podczas przygotowań do ślubu z księciem Filipem. …