Aktualności

Powoli rusza machina promująca najnowszą serię najdłuższego serialu science fiction na świecie.

Najnowsza, 11. seria „Doctor Who” ma mieć swoją premierę jesienią tego roku. Nowy showrunner serialu, Chris Chibnall, starał się dochować jak najwięcej tajemnic związanych z nowymi przygodami Doktor. I… udało mu się! Do tej pory wiemy jedynie, że Jodie Whittaker wcieli się w Trzynastą Doktor, poznaliśmy jej towarzyszy oraz liczbę odcinków w 11 serii.

Trzynasta Doktor
Jodie Whittaker jako Trzynasta Doktor

Serial opowiada o kosmicznym podróżniku zwanym Doktorem, który podróżuje przez czas i przestrzeń w statku kosmicznym zwanym TARDIS, przypominającym niebieską budkę policyjną. Jeśli bohater umiera, to przekształca się w nową osobę – zyskuje nowy wygląd i osobowość, ale zachowuje wspomnienia z poprzednich wcieleń. Może także zmienić płeć czy kolor skóry. W najnowszą inkarnację Władcy Czasu wcieli się po raz pierwszy kobieta – Jodie Whittaker. 

„Doctor Who” dostał swój własny panel na San Diego Comic Con. Zaprezentowano także nowe gadżety stworzone na potrzeby promocji najnowszych odcinków. Magazyn „Entertainment Weekly” zamieści w nowym numerze wywiad z Jodie Whittaker oraz nieopublikowane nowiny z planu serialu. Magazyn zaprezentował okładkę zapowiadającą numer oraz kilka wypowiedzi. 

Okładka Entertainment Weekly
Okładka Entertainment Weekly

Trzynastą Doktor mogliśmy zobaczyć pierwszy raz w odcinku świątecznym „Twice Upon a Time”, kiedy widząc swoje odbicie, powiedziała „Genialnie!”. Jak się okazuje, to Jodie Whittaker zaproponowała to słowo:

Moimi słowami na rozpoczęcie było „genialnie” lub „super”*. Postaram się, żeby Doktor powiedziała kiedyś „super!”. 

Na temat przyjęcia roli pierwszej żeńskiej inkarnacji Doktora aktorka powiedziała: 

Nie ma tutaj żadnych zasad, co jest wyzwalające, ale zarazem przerażające.

Gadżety promujące 11. serię
Gadżety promującą 11. serię

Na obsadzenie Jodie w tej roli zdecydował się nowy showrunner Chris Chibnall, który współpracował już z nią przy „Broadchurch”. Jak stwierdził:

Poczułem, że to już najwyższa pora. Gdyby serial tego nie zrobił, znaleźlibyśmy się w tyle za całym światem. A „Doctor Who” powininen iść z przodu i prowadzić świat i stanowić przykład świetnych rzeczy, jakie się tutaj znajdują. Nie miałem w tej kwestii żadnych wątpliwości. 

Na ekranie do Whittaker dołączą Bradley Walsh, Mandip Gill i Tosin Cole, którzy zagrają nowych towarzyszy. 

Czekacie na nową serię?

* w oryginale „brilliant” oraz „ace”.

Źródło: ew.com 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Doctor Who

Rose Tyler pracuje w domu towarowym w Londynie. Prowadzi monotonne, przeciętne życie, do momentu, w którym manekiny sklepowe próbują ją zabić. Ratuje ją nieznajomy, …