Aktualności

Stacja History pokazała pierwszy oficjalny zwiastun serialu produkowanego przez Roberta Zemeckisa, „Project Blue Book”.

W latach pięćdziesiątych na terenie Stanów Zjednoczonych w lawinowym tempie zaczeły pojawiać się doniesienia o dziwnych światłach na niebie. Rząd nie zamierzał ignorować tych informacji, szczególnie, że był to szczytowy okres Zimnej Wojny i wszyscy widzieli na każdym rogu sowieckich szpiegów. Zaniepokojone Siły Powietrzne chciały dojść prawdy, kto lub co stoi za tymi dziwnymi przypadkami wtargnięcia w ich przestrzeń powietrzną. Od samego początku podchodzono bardzo sceptycznie do wersji o UFO, więc powołano specjalny zespół, mający na celu zdyskredytowanie wszystkich osób donoszących o spotkaniach. Jednym z nich jest J. Allen Hynek, astronom święcie przekonany o tym, że nie jesteśmy sami we wszechświecie. Zatrudnienie go do tego zadania jest zatem co najmniej dziwne, zaś bohater przywodzi na myśl samego Foxa Muldera.

Rpject Blue Book, History, trailer, sezon 1 Aidan Gillen
Kadr z serialu „Project Blue Book”
 

Serial oparty jest na autentycznych raportach odtajnionych niedawno przez Amerykańskie Siły Powietrzne. Showrunner, Sean Jablonski obiecuje, że „Project Blue Book” nie będzie tylko opowieścią o małych zielonych ludzikach, ale także o konspiracji, w którą zamieszani są najwyżsi rangą oficerowie i politycy. Nic, co zobaczymy w serialu, nie będzie oczywiste – obiecuje Jablonski.

Zwiastun pokazuje, że serial „Project Blue Book” będzie starał się zaprezentować całe spektrum różnych zdarzeń z udziałem niezidentyfikowanych obiektów latających i ich załogantów. Z pewnością momentami będzie strasznie, cały czas razem z bohaterami będziemy musieli stawiać czoło zagadkom z pogranicza faktów i mitów, ale co najważniejsze, możemy liczyć na solidną porcję emocji.

Serial produkowany jest przez Roberta Zemeckisa („Back to the Future”) a w głównych rolach zobaczymy: Aidana Gillena („Game of Thrones”), Michaela Malarkeya („The Oath”) Laurę Mennell („The Man in the High Castle”), Ksenię Solo („Turn”), Michaela Harneya („Unsolved”) oraz Neala McDonougha („Suits”).

Data premiery nadal nie jest znana, możliwe że zostanie zdradzona podczas nadchodzącego Comic-Conu w San Diego.

Źródło: ew.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.