Aktualności

Serialowy prequel kultowego filmu otrzymał właśnie datę premiery!

„The Dark Crystal: Age of Resistance” dziać się będzie przed wydarzeniami znanymi z filmu z 1982 roku („The Dark Crystal”). Akcję umieszczono na planecie Thra. Po odkryciu przerażającej tajemnicy mocy Skeksów trójka Gelflingów wyrusza w epicką podróż, aby wzniecić powstanie i ocalić swój świat przed zagładą. W głównych rolach usłyszymy: Tarona Egertona („Kingsman: The Secret Service”), Anyę Taylor-Joy („Split”) i Nathalie Emmanuel („Game of Thrones”).

Premiera serialu będzie miała miejsce już 30 sierpnia 2019 roku. Całość składać się będzie z 10 odcinków.

the dark crystal, age of resistance, netflix
Kadr z serialu
 

Serial jest kręcony z użyciem specjalnie stworzonych w tym celu lalek od studia The Jim Henson Company, odpowiedzialnego za oryginalny film. Reżyserem został Louis Leterrier („Now You See Me”, „Clash of the Titans”), który starał się, by serial wizualnie jak najbardziej przypominał produkcję z 1982 roku:

To była walka ze zdrowym rozsądkiem i praktycznością. Stworzenie takiej lalki jest bardzo skomplikowane, trzeba zatrudnić do niej lalkarzy. Wybraliśmy dłuższą i trudniejszą drogę i uważamy, że dobrze zrobiliśmy. Wszystko wygląda zachwycająco.

dark crystal, age of resistance, netflix
Kadr z serialu

Źródło: ew.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności

Gwiazdorska obsada nowej produkcji Netflixa

„The Dark Crystal: Age of Resistance” będzie 10-odcinkowym serialem przygodowym/fantasy, stanowiącym prequel do filmu „The Dark Crystal” z 1982 r. Akcja rozgrywać …